Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wybierz miasto:

Znamy wystawców trzeciej edycji Targów Muzycznych Audioriver

Zgłoś nadużycie
Na miesiąc przed Audioriver, ogłoszono wystawców Targów Muzycznych, które odbywają się w trakcie festiwalu. Spośród ponad 30 zgłoszeń, organizatorzy wybrali 20 firm, które zaprezentują swoją ofertę tysiącom fanów dobrej muzyki, którzy w ostatni weekend lipca pojawią się w Płocku.

 

Targi Muzyczne to najważniejszy element projektu Rynek Niezależny, czyli bezprecedensowej inicjatywy festiwalu Audioriver, której celem jest wspieranie polskich firm zajmujących muzyką alternatywną. W piątek i sobotę, 27 i 28 lipca, rynek Starego Miasta w Płocku zostanie przejęty m.in. przez wytwórnie muzyczne, organizatorów eventów i sklepy płytowe. Zaprezentują one swoje oferty tysiącom osób, które z całej Polski i Europy przyjadą w ten weekend na Audioriver.

Warto zaznaczyć, że zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających - Targi Muzyczne są w pełni darmowe! Jak mówi rzecznik Audioriver, Łukasz Napora: „Naszym celem nigdy nie było zarabianie na tym projekcie. Wiele firm, które się u nas pojawia, nie posiada dużych budżetów na promocję, więc chcieliśmy im dać darmową możliwość komunikacji z ich grupą docelową. Audioriver to w tej chwili największy festiwal z muzyką elektroniczną w Polsce, więc jeśli ktoś ma firmę zajmującą się takimi brzmieniami, trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce do promocji."

„Promocja" to nie wszystko, co kryje się za tym przedsięwzięciem. Targi to także najważniejszy element dziennego programu Audioriver, i tak jak organizatorom festiwalu zależy na świetnej zabawie podczas koncertów na plaży, tak również i wystawcy dobierani są pod kątem tego, czy ich stoiska wniosą coś interesującego. „Tu nie chodzi o postawienie jednego krzesła i stolika z ulotkami. Wybieramy tylko te firmy, które ciekawie przedstawią swoją ofertę lub zaoferują fanom Audioriver coś specjalnego" - dodaje Napora.

Takie specjalne możliwości stworzy na przykład agencja artystyczno-promocyjna Arts Hypnotic, na której stoisku uczestnicy festiwalu wspólnie tworzyć będą utwór muzyczny. Z kolei, w namiocie portalu www.musicextremer.pl, każdy będzie mógł za darmo umieścić swoją produkcję w takich sklepach, jak iTunes, Amazon czy Beatport.

Tradycyjnie na Targach Audioriver spotkać będzie można wytwórnie muzyczne. W tym roku będą to Pink Kong, Rec.Out i We Are Your Music Mate. Kluby reprezentować będzie tym razem koszalińska Plastelina, a czym są alternatywne media pokaże Akademickie Radio Luz z Wrocławia. Ponadto, na weekend do Płocka przenosi się marka odzieżowa kokoCunt oraz kilka sklepów muzycznych: LFX, Mash-Up Records, Skylark Records, Side One i Vinylex. Fani sprzętu i oprogramowania na pewno ucieszą się z obecności firmy Mega Music, czyli dystrybutora takich marek, jak KORG, Native Instruments, Arturia czy UDG. Z kolei te osoby, które brały udział w poprzednich edycjach Targów, z uśmiechem przywitają agencję kreatywną IM@HOME, która zawsze zaskakuje festiwalowiczów różnymi atrakcjami - od silent disco po kręcenie teledysku.

„Aż sześć firm jest z nami od początku Targów. Z dotąd niewymienionych, w Płocku po raz trzeci pojawi się bydgoska agencja lubiszTo! To doskonale świadczy o skuteczności tego przedsięwzięcia - o tym, że obecność w Płocku podczas Audioriver przynosi wymierne korzyści. Cieszymy się też bardzo z tego, że prezentują się u nas inne festiwale. W ten sposób zarówno my, jak i one, pokazujemy, że możliwa jest zdrowa konkurencja na jednym rynku. Że nawet gdy nasze grupy docelowe częściowo się pokrywają, to nie musimy wzajemnie się wyniszczać. Wręcz przeciwnie - potrafimy się wspierać i wspólnie budować polską scenę" - komentuje Napora. W tym roku na płockim rynku zobaczymy organizatorów FreeFormFestivalu, Original Source Up To Date, Plateax oraz Mayday Polska i Soundtropolis.

Targom Audioriver towarzyszy oczywiście muzyka, która prezentowana będzie z ustawionej na rynku Red Bull Music Academy Stage. Już wkrótce ogłoszeni zostaną artyści, którzy na niej wystąpią.

Karnety na główną, plażową część Audioriver w cenie 150 PLN dostępne są w salonach Empik oraz na www.ebilet.pl. Dotychczas ogłoszono koncerty takich gwiazd, jak Röyksopp, Ricardo Villalobos, Skream i Roni Size.

***
Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 6 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 120 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 17 tys. osób każdego dnia.
Nieodłącznym elementem Audioriver jest także kino, które nie raz sprawdziło się jako rewelacyjna alternatywa na ciekawe spędzenie kilku festiwalowych godzin. Jest to miejsce, w którym uczestnicy festiwalu mogą obejrzeć filmy, które nie były wcześniej dostępne w Polsce w szerokiej dystrybucji.

Tegoroczna, siódma edycja festiwalu Audioriver odbędzie się w Płocku w dniach 27-29 lipca 2012.

PROGRAM PIĄTEK (27 lipca)
Dotychczas ogłoszono: Röyksopp, Ricardo Villalobos, Nicolas Jaar Live In Concert, Roni Size feat. MC Dynamite, Modeselektor live, Goldie, ATOL (Modeselektor-Marcel Dettmann-Shed), Byetone live, Black Sun Empire, S.P.Y feat. MC LowQui, Gabriel Ananda live, Deadbeat live, Wilkinson, Cutline, Nathan Fake live, Document One live, Coma live feat. Okinawa 69, Hobo live, Unbirthday (An On Bast + Le K + VJ Emiko), Marcin Czubala live, Dub Phizix feat. MC DRS, Gathaspar live.

PROGRAM SOBOTA (28 lipca)
Dotychczas ogłoszono: Skream feat. Sgt. Pokes, Enter Shikari, Carl Craig, SebastiAn, Kavinsky, NZ Shapeshifter live, Plaid live, Marco Carola, Maceo Plex, dOP presents Les Fils Du Calvaire, Martyn live, Guillaume Coutu Dumonts & The Side Effects live, Danger live, Nymfo, Tommy Four Seven, Ripperton, Catz'n Dogz, Floex live Kuba Sojka live, Etheric Double live.

Więcej informacji na www.audioriver.pl


 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7184Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję