Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wybierz miasto:

Znamy bohaterów III Konferencji Muzycznej Audioriver

Zgłoś nadużycie
An On Bast, Diana D’Rouze, Joana oraz Senthia już 13 kwietnia na Uniwersytecie Wrocławskim poruszą temat sytuacji kobiet pracujących jako DJ-ki i producentki. Inne, istotne zagadnienia Konferencji poruszą m.in. Kuba Sojka, DJ Bert, general manager Wimp Polska, redaktor naczelny „Rynku Muzycznego” oraz przedstawicielka Faber Consulting. Całodzienne wydarzenie zakończy After Party, którego gwiazdą będzie brytyjska artystka sceny house - Lottie.

„Trudno sobie wyobrazić osobę, która mogłaby wnieść więcej do tej debaty." - mówi o Lottie rzecznik prasowy Audioriver i prowadzący Konferencję, Łukasz Napora. „Grać zaczęła w wieku 17 lat, w 1993 roku wystartowała jej rezydentura w słynnym londyńskim klubie Turnmills, a niedługo potem była regularną zmienniczką Pete'a Tonga w BBC Radio 1. Była jedną z najbardziej znanych DJ-ek na świecie, by nagle, w połowie ubiegłej dekady zapaść się pod ziemię. Dlaczego? Ponieważ postanowiła urodzić i wychować dziecko. Od 2009 roku powoli wraca do gry, ale ponowne wejście na szczyt nie jest proste. Historia Lottie może nam więc bardzo pomóc w odpowiedzi na pytanie, dlaczego kobiety nie garną się do kariery DJ-ek i producentek."

O blaskach i cieniach bycia kobietą w zdominowanym przez mężczyzn świecie elektroniki dyskutować będą także znane reprezentantki polskiej sceny: An On Bast, Diana D'Rouze, Joana i Senthia. Pierwsza z nich to jedna z najlepszych polskich producentek i performerek - bez względu na płeć. Z kolei Diana D'Rouze to postać, którą rodzimi fani elektroniki znają od lat, bo debiutowała już w 1997 roku. Joana to m.in. członkini poznańskiego kolektywu City Inside Art, a Senthia to DJ-ka aktywna przede wszystkim na południu Polski, w klubach takich, jak Das Lokal czy Prozak 2.0.

Wszystkie te artystki dołączą do Lottie, by wystąpić na oficjalnym After Party po Konferencji, które odbędzie się w wyjątkowych przestrzeniach Times Event Center przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 we Wrocławiu. „To miejsce bardzo świeże i nowoczesne, w którym jak dotąd odbyła się tylko jedna impreza z muzyką elektroniczną. Jeśli dołożymy do tego najwyższą jakość nagłośnienia - z którego słynie nasza organizacja - oraz doskonałe umiejętności zaproszonych artystek, zapowiada się naprawdę wyjątkowe wydarzenie." - mówi Napora.

Drugim, najważniejszym elementem Konferencji będzie dyskusja na temat roli wytwórni na dzisiejszym rynku muzycznym. „W ostatnich latach mocno zmienił się model zarabiania na muzyce. Drastycznie spadła sprzedaż płyt, a coraz większe przychody zaczęto odnotowywać na koncertach. Kiedyś grano na żywo by promować wydawnictwa, a dziś to płyty wydaje się niemal głównie w celu propagowania koncertów. Czy to oznacza, że labele powinny mieć udział w eventowym torcie? A może w ogóle nie są potrzebne, skoro internet daje artystom bezpośrednie dotarcie do ich potencjalnych odbiorców? Te i inne kwestie będę poruszał podczas naszej dyskusji" - komentuje Napora.

W debacie wezmą udział osoby o różnych funkcjach i różnych doświadczeniach. Z jednej strony wypowiedzą się artyści, jak lider Őszibarack - Agim Dżeljilji oraz czołowy polski producent wydający również zagranicą, Kuba Sojka. Także poza Polską funkcjonuje DJ i producent, Maki Polne, związany z niemiecką wytwórnią VinylClub Recordings oraz berlińskim klubem KaterHolzig. Z kolei nasz rodzimy, niezależny label We Are Your Music Mate reprezentował będzie Łukasz Łazarczyk - połowa duetu Harrison Chord. Szeroką perspektywę zaprezentuje z pewnością Paweł Boroń - redaktor naczelny pierwszego ogólnopolskiego pisma branżowego, „Rynek Muzyczny", a unikalnym spojrzeniem na problem będzie mógł podzielić się Adrian Ciepichał - general manager Wimp Polska, czyli oddziału skandynawskiego serwisu streamingowego, oferującego ponad 18 milionów utworów muzycznych.

III Konferencja Muzyczna Audioriver to jednak nie tylko dyskusje, lecz także bardzo przydatne wykłady i warsztaty. Pierwszy z nich dotyczył będzie pozyskiwania środków unijnych i publicznych na projekty kulturalne. Poprowadzi go przedstawicielka czołowej polskiej agencji doradczej, Faber Consulting - Marta Szołomicka, która wskaże m.in., jakie projekty mają szanse na dofinansowanie oraz na co trzeba zwrócić uwagę przy wypełnianiu wniosków.

Ostatnim punktem programu będzie wykład na temat historii muzyki elektronicznej, który poprowadzi prawdziwa encyklopedia tych brzmień, DJ Bert z Czwórki Polskiego Radia. „Nie znamy drugiej osoby, która miałaby tak szeroką wiedzę na ten temat. Uznaliśmy, że spojrzenie w przeszłość muzyki elektronicznej może być czymś szalenie ciekawym zarówno dla wieloletnich fanów tych brzmień, jak i osób, które dopiero zaczynają się nimi interesować." - mówi Napora.

W sprzedaży dostępne są już bilety zarówno na Konferencję, jak i After Party. Wejściówka na wszystkie panele i wykłady w nowym gmachu Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Juliot-Curie 12 kosztuje symboliczne 10 zł. Bilet na After Party w przedsprzedaży kosztuje 15 zł, a w pakiecie z Konferencją - 22 zł. 20 zł to cena wejściówki na After Party obowiązująca w dniu imprezy. Bilety dostępne są m.in. w salonach Empik oraz na www.ebilet.pl.

„Aula, w której odbędzie się Konferencja może pomieścić nie więcej niż 200 osób, a nasze poprzednie wydarzenia w Warszawie i Poznaniu przyciągały dużo większą liczbę zainteresowanych. Radzimy więc szybko korzystać z przedsprzedaży, bo 13 kwietnia biletów może już najzwyczajniej nie być." - kończy Napora.

III Konferencja Muzyczna Audioriver została objęta honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

***
Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę.
W ciągu 7 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 130 tys. fanów z Polski
i Europy, a edycja 2012 zgromadziła na plaży ok. 16 tys. osób każdego dnia.

Ósma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013.

Więcej informacji na www.audioriver.pl

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7184Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję