Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Everything Everything, Vienio oraz Łąki Łan kolejnymi gwiazdami Open'era!

Zgłoś nadużycie
Grono gwiazd tegorocznego Open'era powiększa się z dnia na dzień. Do tegorocznego składu artystów występujących na tej imprezie dołączyli właśnie Everything Everything, Vienio, Łąki Łan, Rykarda Parasol, Stroon, Fismoll i hipiersoniK.

 

Everything Everything jest formacją, która w tworzonej przez siebie muzyce idealnie łączy ze sobą art-rockową inteligencję z poszukiwaniem własnej interpretacji muzyki, której podstawę stanowią rytm i puls, dlatego też kapela ta stała się idealnym łącznikiem pomiędzy dwoma innymi zespołami z line-upu tegorocznego Open'era- These New Puritans i Alt-J. Na wydanym niedawno przez formację albumie ,,Arc" możemy znaleźć idealne połączenia różnych stylów muzycznych przypominających popową Beyonce w parze z awangardowym Arvo Partem. Dzięki swojej twórczości oraz wydaniu wspomnianej płyty formacja jest nominowana do tegorocznej nagrody Mercury Prize i przewiduje się, że zostanie nagrodzona tym prestiżowym wyróżnieniem.

 

Vienio- artysta znany z legendanej hip-hopwoej Molesty. Na swojej autorskiej płycie ,, Profil Pokoleń" oddaje hołd latom 80. w właściwy tylko dla niego sposób. Do współpracy przy swojej płycie Vienio zaprosił takich artystów jak Kapitan Nemo, Tomek Lipiński czy Kodyman z Apteki. W trakcie występu tego artysty nie cofniemy się o 30 lat wstecz, lecz w twórczy sposób potraktujemy ten jakże ważny moment w historii polskiej muzyki.

 

W składzie tegorocznego Open'erowego szaleństwa nie zabraknie również formacji Łąki Łan, która już po raz kolejny wystąpi na gdyńskim lotnisku. Tym razem grupa zaprezentuje się ze swoim albumem ,,Armanda", którego premiera odbyła się pod koniec ubiegłego roku.

 

Rykarda Parasol- artystka,która dekadę temu porzuciła śpiew operowy dla rockowych brzmień. Na tegorocznym Open'erze wokalistka zaprezentuje się w mrocznym wydaniu przywołującym skojarzenia z Nickiem Cavem i PJ Harvey prezentując swój najnowszy krążek "Against The Sun", na którym odnajdziemy utwory utrzymane w stylistyce amerykańskiego soulu przeplatanego francuskim popem.

 

Stroon- słowacki producent muzyki elektronicznej, znakomicie odnajdujący się w post-dubstepie. Na co dzień oprócz swojej solowej działalności artysta współpracuje również z wieloma zespołami (m.in. gwiazdą słowackiej sceny PPE). W wyniku swojej dotychczasowej działalności artystycznej Stroon wydał 3 EP-ki oraz kilka singli w tym także najnowszy zatytułowany ,, Krakow".

 

Fismoll- 19-letni artysta polsko-skandynawskiego pochodzenia, którego grupa fanów powiększa się zkażdym dniem. Jego najnowszy singiel zatytułowany ,, Let's Play Birds" jest zapowiedzią debiutanckiej płyty artysty ,, At Glade", której premiera jest przewidziana już na 18 czerwca.

 

hipiersoniK- nowa formacja na polskiej scenie muzycznej, odnosząca już sukcesy nie tylko w naszym kraju ale także poza jego granicami (wspólna trasa po Wielkiej Brytani u boku Hawkwind). W swojej twórczości hipiersonik odwołują się do kultury cyber-punk nie tylko w kwestii muzyki ale także i tekstów. Debiutancki krążek formacji zatytułowany ,, czarna skrzynka" stanowi 9 utworów, których teksty są inspirowane prozą mistrzów science- fiction- głównie Philipa K. Dicka.

 

Do zobaczenia na Open'erze już w dniach 3-6 lipca.

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję