Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wybierz miasto:

Znamy już kolejne gwiazdy festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Zgłoś nadużycie
Choć znamy już artystów, którzy pojawią się w tym roku na koncertach otwarcia i zamknięcia ósmej edycji Tauron Nowa Muzyka, nie oznacza to, iż skład imprezy jest zamknięty, bowiem ostatnio dołączyli do niego Thundercat, Yoshi Horikawa i Vladislav Delay.

Pierwszą niespodzianką tegorocznej edycji festiwalu jest występ Vladislava Delay'a, który pojawi się na scenie już w pierwszym dniu wspólnej zabawy w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Vladislav Delay od lat eksperymentuje z muzyką znajdującą się na pograniczu ambientu, house'u i klasycznych odmian techno. Zdarza mu się również siadać za perkusją i grać z czysto jazzowymi składami. Jeden z pionierów współczesnej elektroniki pojawi się w Katowicach z setem DJ-skim przygotowanym specjalnie na potrzeby festiwalu. Koncert Delaya poprzedzi występ kanadyjskich jazzmanów z BadBadNotGood.

 

Kolejna gwiazda festiwalu- Yoshi Horikawa- jeden z najciekawszych młodych japońskich DJ-ów i producentów pojawi się w klimatycznych wnętrzach kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Katowicach, gdzie zgromadzeni będą mogli posłuchać połączenia field recordingu, skomplikowanych struktur rytmicznych i ambientowych plam dźwięku.
Tuż po występie Horikawy nadejdzie moment na finałowy koncert festiwalu, który w tym roku uświetni swoim występem formacja Darkstar.

 

Uzupełniony został także lineup dwóch dni plenerowych, podczas których koncerty odbywać się będą na scenach rozstawionych na terenie nowego Muzeum Śląskiego. Do artystów, którzy się na nich pojawią dołącza Thundercat - jeden z najbardziej wszechstronnych muzycznie przedstawicieli zasłużonej wytwórni Ninja Tune. Choć po byłym basiście kultowego Suicidal Tendencies można się spodziewać raczej ciężkiego, energetycznego grania, jego solowe dokonania czerpią przede wszystkim z afro-amerykańskiej klasyki, mającej swoje korzenie w takich gatunkach muzycznych jak jazz, soul i funki, które zostają oprawione w hip-hopowe rytmy i dziesiątki niespodziewanych pomysłów, docenioncyh przez samego Flying Lotusa, współproducenta obu dotychczasowych albumów Thundercata. W Katowicach będziecie mieli okazję usłyszeć na żywo najnowszy materiał artysty, który ukaże się na longplayu "Apocalypse" już w lipcu.

Swój występ podczas tegorocznej imprezy potwierdzili również: Amon Tobin, Tosca, London Grammar, Jamie Lidell oraz Squarepusher.

Ceny biletów na festiwalowe koncerty prezentują się następująco:
2-dniowe karnety (23-24.08.2013, piątek/sobota): 150 zł 
3-dniowe Karnety (22-24.08.2013, czwartek/piątek/sobota): 170 zł (promocyjna cena tylko do końca czerwca)
Koncert otwarcia (22.08.2013, czwartek) - BadBadNotGood - Galeria Szyb Wilson w Katowicach: 50 zł
Koncert zamknięcia (25.08.2013, niedziela) - Darkstar - Ewangelicki Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach: 50 zł.

Bilety Dostępne na www.ticketpro.pl, www.ticketportal.pl, www.biletin.pl oraz osobiście w Jazz Club Hipnoza (Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice)

Na festiwal można rezerwować miejsca campingowe zlokalizowane w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach ofeujące:

- pełne zaplecze sanitarne
- punkt gastronomiczny
- w pobliżu pola namiotowego centrum handlowe
- wypożyczalnię rowerów
- punkt umożliwiający doładowanie telefonów komórkowych

Ceny Pola Namiotowego:

W dniach: 23-24.08 - 20 pln
W dniach: 22-25.08 - 40 pln

Bilety dostępne na www.ticketpro.pl, www.ticketportal.pl oraz www.biletin.pl.

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7184Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję