Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Kolejne atrakcje na Open'erze- „Projekcyjna maszyna agitacyjna” oraz „Gdynia w budowie”.

Zgłoś nadużycie
Tegoroczny, zbliżający się wielki krokami Open'er zapowiada się niezwykle interesująco już za sprawą samych zaproszonych gwiazd. Tymczasem organizatorzy ujawniają kolejne atrakcje festiwalu przygotowane specjalnie dla Was, którym będą „Projekcyjna maszyna agitacyjna” oraz „Gdynia w budowie”. Wszystko po to aby zapewnić Wam niezapomniane wrażenia z imprezy.

Na zeszłorocznym Open'erze wielkim powodzeniem cieszył się lotniczy hangar rozświetlony napisem „MUZEUM" we wnętrzu którego można było obejrzeć wystawę prac wideo przygotowaną przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które w tym roku powraca na festiwal z nowym projektem, którym jest „Projekcyjna maszyna agitacyjna", która zaparkuje w hangarze i będzie prezentować nam najciekawsze filmy eksperymentalne polskich artystów XX i XXI wieku.
Ten niesamowity pojazd swoją formą odwołuje się do rewolucyjnego projektowania z początku ubiegłego wieku - maszyn latających rodem z filmów science-fiction. Dodatkowo ten zaprojektowany przez młodych architektów z pracowni 137kilo obiekt, rozświetlający także własne wnętrze promieniami projektorów, wyglądać będzie niczym rzeźba świetlna.

Ta niezwykła maszyna wyświetli dla nas na ogromnych szklanych ekranach pięć specjalnie wybranych filmów z liczącej ponad 500 tytułów Filmoteki Muzeum. Tytuły,które zostały wybrane dla publiczności Open'era to:
„Inny wymiar" - całkowicie odrealnione abstrakcje tworzone różnymi technikami,
„Transmisje" - wybór zaskakujących akcji artystów polskich, wykorzystujących do swych działań transmisje telewizyjne na żywo
„Drugie życie obrazów" - najciekawsze historie polskich found footage, czyli obrazów znalezionych, z których swe prace tworzą artyści wizualni
„Struktury i zmysły" - wybór pochodzących z lat 70. filmów strukturalnych nasyconych erotyką
„Tego nie zobaczysz w MTV" - selekcja niszowych polskich wideoklipów.

„Projekcyjna maszyna agitacyjna" przygotowana przez Open'era i Muzeum ma na celu przybliżenie festiwalowiczom różnych aspektów sztuki wideo i filmu eksperymentalnego oraz zachęcenie ich do odkrycia dla siebie zasobów Filmoteki Muzeum, które są dostępne w Internecie za darmo.

 

 

Drugą atrakcją przygotowaną dla festiwalowiczów dzięki współpracy Open'era i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest projekt ,, Gdynia w budowie", który stanowi zaproszenie do ekspolorowania tego wspaniałego,modernistycznego miasta, kwintesencji polskiego marzenia o nowoczesności.
Dzięki pomocy badaczy Gdyni oraz grona gdyńskich aktywistów, został przygotowany specjalny program wycieczek podczas których będziecie mogli bliżej poznać pomniki technicznego racjonalizmu takie jak port czy stocznia i ich zaplecze infrastrukturalne, które zostaną zderzone z fantazjami artystów, architektów i fotografów, tworzących utopijny mit oraz wizerunek metropolii stojący na pograniczu jawy i snu.

Ponadto będziecie mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądała ciemna strona miasta ogarniętego gorączką bezwzględnego kapitalizmu dzięki zwiedzaniu miejsc o tajemniczych nazwach: „Chiny", „Budapeszt", czy „Stara Warszawa".
W rolę przewodników wcielą się gdyńscy architekci, artyści, socjologowie, znawcy zabytków, a także zwykli mieszkańcy.
Specjalnie dla publiczności Open'era otworzą się drzwi miejsc, do których na co dzień nie ma wstępu!

 

Udział w wycieczkach będzie odbywał się na podstawie wcześniejszych rezerwacji.
O starcie systemu rezerwacji poinformujemy w najbliższych dniach.

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3953
1103K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję