Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wybierz miasto:

M.I.A. dołącza do gwiazd Burn Selector Festival.

Zgłoś nadużycie
Artystka będzie drugą headlinerką festiwalu.

Matangi "Maya" Arulpragasam znana lepiej wszystkim jako M.I.A. jest piosenkarką, raperką, producentką oraz właścicielką wytwórni płytowej. Jej wszechstronność w dziedzinie muzyki doskonale pasuje do jej imienia, bowiem według wyznawców hinduizmu Matangi jest boginią słowa i muzyki, co chyba jest najlepszym odzwierciedleniem twórczości artystki.

Jednak obszar twórczości artystki nie zamyka się tylko wyłącznie w kręgu muzyki, bowiem zajmuje się ona również fotografią oraz tworzeniem sztuki współczesnej, a w wieku niecałych czterdziestu lat ma już na swoim koncie autobiografię.

M.I.A. jest jedyną artystką, która do tej pory otrzymała nominacje do Oscara, Grammy Award, Brit i Mercury. Jej twórczość stała się inspiracją dla wielu młodych wokalistek, które pragną w swojej muzyce, podobnie jak M.I.A. w harmonijny i wręcz idealny sposób łączyć ze sobą wpływy hip-hopu, soulu, dancehallu oraz wielu innych gatunków muzycznych, pozostając przy tym wszystkim prawdziwymi ,,Bad Girls".

 

Z każdym swoim kolejnym wydanym albumem M.I.A. ukazuje nam swoje nowe oblicze zaczynając od radosnego etno w takich przebojach jak "Galang" czy "Sunshowers" aż do chwytliwych melodii znanych wszystkim z takich utworów jak "Paper Planes", "Jimmy" czy "Boyz". W ostatnim czasie artystka ukazała nam swoje kolejne oblicze, które odnajdziemy na krążku "/ / / Y / ", prezentującym bardziej elektroniczne dźwięki.

M.I.A. jest także znana ze swojej solidarności z wykluczonymi oraz wielu medialnych gestów ją wyrażających. Do najbardziej znanych poczynań artystki w tej kwestii należy m.in. odmówienie przez nią miejsca na liście 100 najpiękniejszych osób magazynu ,, People", co zostało przez nią skomentowane jednym krótkim zdaniem ,, Dla Matki Teresy nigdy nie było tam miejsca". Jednak osobowość artystki poza solidarnymi wystąpieniami wobec najuboższych prezentuje również oblicze prawdziwej ,, Bad Girls", które ujawniło się w jej kontrowersyjnym teledysku ,, Born Free" czy też legendarnym już ,,środkowym palcu" w przerwie finału SuperBowl, kiedy to gościnnie występowała z Madonną. 

Swoje kontrowersyjne oblicze M.I.A. ukazuje również podczas swoich kłótni w mediach społecznościowych, których adresatem w ostatnim czasie stała się wytwórnia Interscope, która po raz kolejny przesunęła datę premiery albumu ,,Matangi"- tym razem na 5 listopada.
Jego odsłona- singiel ,, Bring The Noize" brzmi niezwykle nowocześnie, bowiem powstała we współpracy z francuskim producentem elektro Surkinem i Switchem.
W podobnej stylistyce zostały utrzymane pozostałe utwory na krążku, które zostały już ujawnione przez artystkę w sieci począwszy od "Only 1 U" czy "Come Walk With Me" aż po "Doobie" oraz "atTENTtion".

Podczas występu artystki na Burn Selector Festiwal możemy spodziewać się spektakularnego widowiska z silnie rozbudowaną sceną wizualną, bowiem sama artystka zapowiedziała już, że podczas trasy koncertowej wykorzysta scenografię własnego projektu, silnie inspirowaną kultem swojej patronki- bogini Matangi.

M.I.A. będzie drugą (wraz z The Knife) headlinerką Burn Selector Festival 2013. Artystka wystąpi przed swoimi polskimi fanami już w sobotę 7 września.

Występ artystki będzie tym bardziej wyjątkowy, bowiem jest on jednym z tylko dwóch jej koncertów , które odbędą się na całym kontynencie europejskim.

 

Dotychczas ogłoszeni artyści Burn Selector Festival:
ARCHIVE
BREAKBOT
BUSY P
CAPITAL CITIES
JAMES BLAKE
JESSIE WARE
M.I.A.
PARA ONE
THE KNIFE SHAKING THE HABITUAL SHOW
WHEN SAINTS GO MACHINE

 

Bilety w cenie 245 zł (karnet dwudniowy) oraz 155 zł (bilet jednodniowy) do nabycia w ALTERSKLEPIE oraz punktach sprzedaży Ticketpro.Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7184Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję