Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Factory Floor na Burn Selector Festival.

Zgłoś nadużycie
Do składu imprezy dołączają także Kixnare, XX▲N▲XX, Rebeka oraz UL/KR.

Na tegorocznym Burn Selector Festival będziecie mieli okazję usłyszeć zespół Factory Floor , który gra głośniej od Swans i Throbbing Gristle, a przy tym ich muzyka znakomicie nadaje się do tańczenia. Formacja jest często porównywana przez wielu dziennikarzy do post-punkowych klasyków Throbbing Gristle i umieszczana w „dystopicznym trójkącie" razem ze współczesnymi zespołami Liars czy These New Puritans. Jednak zespół ten sięga do korzeni w charakterystyczny dla siebie sposób.

factory floor

Grupa w skład której wchodzą Nik Colk (wokalistka i gitarzystka), Gabriel Gurnsey (perkusista/wokalista) oraz Dominic Butler (klawiszowiec/basista/wokalista) miała dużą odwagę i tupet wysyłając niezatytułowaną jeszcze EP-kę demo do perkusisty Joy Division i New Order, adresując ją po prostu „Stephen Morris, Macclesfield". Jednak to posunięcie bardzo im się opłaciło bowiem po tym jak paczka trafiła do adresata, bardzo spodobało mu się to co usłyszał i zremiksował potem utwór „Wooden Box".

 

W trakcie swojej działalności grupa miała okazję współpracować z takimi legendami jak Psychic TV i Cosey Fanni Tutti ze wspomnianego Throbbing Gristle.
Najnowszy, hipnotyczny singiel grupy zatytułowany „Fall Back" , który ukazał się w tym roku brzmi tak jak  jakby mogło brzmieć „Blue Monday" New Order, nagrane w 2013 roku, wzbogacone o dyskretny głos Nik-a la Kim Gordon z Sonic Youth z czasów no-wave'owej płyty „Confusion is Sex".

 

Współpraca grupy z wytwórnią Blast First Petite znakomicie oddaje to co dzieje się z uszami fanów na ich koncertach. Powtarzalny hałas Factory Floor budzi skojarzenia z fabrycznymi piętrami, ale jest to hałas, do którego aż chce się tańczyć.

Factory Floor wystąpią z koncertem na Burn Selector Festival już 7 września. Grupa przedstawi swój materiał z imiennego albumu w zaledwie dwa dni przed jego premierą. Krążek „Factory Floor" ukaże się nakładem wytwórni DFA, odpowiedzialnej za nagrania m. in. LCD Soundsystem i Hot Chip.

 

Do grona gwiazd tegorocznej edycji Burn Selector Festival dołącza także Kixnare- twórca, które korzenie sięgają hip-hopu, jednak w ostatnim czasie coraz częściej zwraca się on w kierunku elektronicznych brzmień, czego najlepszym dowodem jest wydany ostatnio album ,,Red" i pochodzący z niego kawałek „Gucci Dough" mający szansę zostać polskim utworem 2013 roku.

Na imprezie wystąpi dwa Was również muzyczny duet XX▲N▲XX , który tworzą Kasia i Michał. W ich kompozycjach usłyszycie mnóstwo analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808, które są nich uwielbiane.
Duet wydał właśnie swoją debiutancką EP-kę „Disappear" w U Know Me Records, z której pochodzi głośny już dzisiaj utwór tytułowy.

Podczas Burn Selection Festival będziecie mieli okazję zobaczyć i usłyszeć jeszcze jeden duet- UL/KR, który tworzą Błażej i Maurycy. W kwietniu tego roku ukazał się ich drugi album zatytułowany ,,Ament", dzięki czemu czas całego studyjnego albumu grupy wzrósł do 50 minut a my otrzymaliśmy kolejną dawkę znakomitej muzyki.
Ubiegłoroczny debiut grupy zapewnił im czołowe miejsca w muzycznych podsumowaniach roku.
Tegoroczny sukces grupy był jeszcze większy , bowiem zamówień na krążek ,, Ament" było tak dużo, że jego cały nakład został wyprzedany jeszcze przed oficjalną premierą.

Bilety na Burn Selector Festival w sprzedaży:
Karnet dwudniowy: 245 zł
Bilet jednodniowy: 155 zł

Bilety do nabycia w ALTERSKLEPIE i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro.

 

bsf

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję