Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Burn Selector Festival 2013 – relacja.

Zgłoś nadużycie
Na imprezie bawiło się blisko 10 tysięcy osób.

W miniony weekend na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec, odbyła się kolejna- już piąta edycja Burn Selector Festival. Impreza przyciągnęła blisko dziesięć tysięcy osób, które bawiły się przy znakomitej muzyce.

 

Festiwalowe występy rozpoczęły się w momencie pojawienia się na scenie pierwszych gwiazd festiwalu- formacji XXANAXX oraz występującej po niej grupy UL/KR, które na imprezie godnie reprezentowały nasz kraj.

 

Jak zawsze przy okazji występów grupy Archive pod sceną pojawiły się prawdziwe tłumy wiernych fanów. W trakcie swojego koncertu zespół zapewnił, że niedługo powróci do naszego kraju, co zresztą nie jest niczym dziwnym biorąc pod uwagę fakt, że grupa zdradziła informację o ukończeniu prac nad nowym albumem i przystąpieniu do nagrań, które znajdą się na kolejnym krążku.

 

Występ zespołu Para One stanowił znakomitą taneczną rozgrzewkę przed prawdziwym szaleństwem w klubowym klimacie w jaki wprowadzili nas królowie DJ-skich setów- Breakbot i Busy P.

W nieco bardziej intymne klimaty wprowadził nas James Blake, który potrafił tego dokonać nawet przy obecności kilkutysięcznej publiczności, która przybyła na jego koncert.

 

Wiele emocji podczas pierwszego dnia imprezy wzbudził występ grupy The Knife, która dzięki swojemu ,, Shaking The Habitual Show" z każdą minutą wzbudzała coraz większe dyskusje.
Po zamykającym występ grupy ,,Silent Shout" polska publiczność opuszczała namiot Cyan Stage zaintrygowana i przepełniona artystycznym i politycznym przesłaniem grupy.

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalowych koncertów ze znakomitym występem na scenie pojawił się szef wytwórni Ed Banger Records - Busy P, który zaprezentował specjalny, jubileuszowy set Ed Banger Mega Mix składający się (zgodnie z zapowiedziami Pedro Winter'a) z samych bangerów. Fani mogli usłyszeć przeboje m.in. Justice, Uffie czy Breakbota,przeplatane wyborem mniej znanych artystów z archiwów francuskiego labelu.

Drugi dzień występów na Magenta Stage został zainaugurowany przez koncerty Kixnare i Capital Cities,którzy dzięki swojej beztroskiej, elektronicznej muzyce stali się prawdziwymi odkryciami festiwalu wśród polskiej publiczności.
Niemniejszym festiwalowym odkryciem, stał się występ formacji Factory Floor, która oczarowała polskich fanów swoją twórczością inspirowaną industrialnym hałasem. Popis grupy na festiwalowej scenie stanowił wspaniałą zapowiedź dla premiery ich debiutanckiego albumu, która odbędzie się już dzisiaj (9 września).

 

Nieco bardziej popowe oblicze Cyan Stage zaprezentowała Jessie Ware,która naprawdę znakomicie rozumie się z polską publicznością, czego najlepszym dowodem były wykonania takich utworów jak „Wildest Moments", „Imagine It Was Us" czy "Running", które brzmiały tak, jakby były wykonywane z dedykacją dla Warszawy. Po niej na Magenta Stage zaprezentowała się duńska załoga When Saints Go Machine ze świetnie wyważoną porcją subtelnej elektroniki.

 

Prawdziwą gwiazdą drugiego dnia festiwalu okazała się M.I.A., która przedstawiła znakomicie wyreżyserowany spektakl swojego autorstwa, silnie inspirowany kulturą hinduizmu. Gorące, koncertowe wersje utworów politycznie zaangażowanej wokalistki ruszyły z miejsca każdego widza.

Każdego dnia, po zakończeniu występów na festiwalowych scenach, część publiczności wyruszyła do klubu 1500 m2 do wynajęcia (Solec 18), aby dalej bawić się na Burn Selector Afterparties.

 

Tegoroczną edycję imprezy należy uznać za bardzo udaną i nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć ,,Do zobaczenia za rok"!

 

alter artKlubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję