Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wybierz miasto:

Summer Fall Festival startuje już jutro.

Zgłoś nadużycie
Zakończenie lata na płockiej plaży – Summer Fall Festival rusza już jutro.

Wraz z końcem lata nadszedł czas na ostatnią festiwalową imprezę na płockiej plaży, czyli Summer Fall Festival. Już 14 września zabrzmią tu dźwięki rocka, reggae i punku.

 

Podczas pierwszej odsłony festiwalu, przy wielu odcieniach rocka, w wykonaniu m.in. Hey, Brygady Kryzys i Acid Drinkers, bawiło się blisko 6 tys. osób. W programie tegorocznej imprezy, oprócz gitarowych brzmień, usłyszymy również muzykę reggae i punk. Wystąpią: Jelonek, Closterkeller, Enej, Bednarek, Farben Lehre, Analogs i Offensywa.

 

Zespół pod wodzą Kamila Bednarka gości na muzycznej scenie od 2012 roku. Jego debiutancka płyta, wydana wraz z grupą Star Guard Muffin osiągnęła status podwójnej platyny. W ubiegłym roku ukazał się krążek grupy Bednarek „Jestem...", który szybko wspiął się na szczyty list sprzedaży. Za sprawą Bednarka i jego bandu, na płockiej plaży usłyszymy pozytywnie bujające rytmy reggae wzmocnione dźwiękami rocka i soulu.

 

Na przeciwległy biegun muzyczny zbierze festiwalową publiczność grupa Enej. Choć zespół funkcjonuje już przeszło dekadę, na szczyty popularności wspiął się dzięki telewizyjnemu show, które wygrał prezentując piosenkę „Radio Hello". Od tego czasu utwory formacji Enej stają się prawdziwymi hitami. Nie inaczej było w przypadku singla „Skrzydlate Ręce" pochodzącego z ostatniego albumu zespołu „Folkhorod".

enej

Enej (fot. mat.prasowy)

 

Płocki festiwal, to również spora dawka ostrego brzmienia. Zespół Closterkeller, któremu przewodzi jedna z najważniejszych kobiecych osobowości polskiej sceny muzycznej, obchodzi w tym roku ćwierćwiecze działalności. Grupa ma na koncie dziewięć studyjnych albumów, z których ostatni, „Bordeaux" ukazał się w 2011 roku. Dzięki niepowtarzalnemu stylowi „klimatycznego" rocka, długoletniej działalności i unikalnemu głosowi Anji Ortohodox, Closterkeller zyskał miano kultowego zespołu oraz zdobył rzesze wiernych fanów.

closterkeller

Closterkeller (fot.mat.prasowy)

 

Równie mocne dźwięki zaserwuje publiczności Jelonek. Muzyk porywa słuchaczy zaskakującą mieszanką klasycznego brzmienia skrzypiec i ostrego rocka. Michał Jelonek to charyzmatyczny artysta i prawdziwe zjawisko rodzimej sceny. Koncertował nie tylko na największych polskich festiwalach, ale również na scenach Meksyku, Estonii czy Szwajcarii. Za swoją unikalną muzykę był kilkukrotnie nominowany do Fryderyków. W 2008 roku wraz z zespołem Ankh został uhonorowany nagrodą „Zasłużony dla Kultury Polskiej". Jego druga solowa płyta „Revenge" ukazała się w 2011 roku.

 

Na nadwiślańskiej plaży nie zabraknie również punkowych melodii. Fanów tego gatunku ucieszy występ płockiej grupy Farben Lehre. Zespół, który od blisko trzydziestu lat gości na najważniejszych rockowych festiwalach, w ubiegłym roku wydał swój dwunasty album „Achtung 2012". Na płockim koncercie wraz z Farben Lehre zagrają goście, który pojawili się również na ostatnim krążku zespołu, m.in. Anja Orthodox, Piotr „Gutek" Gutkowski i Kamil Bednarek.

 

Podczas Summer Fall Festival zagrają także dwie szczecińskie formacje. Grupa The Analogs, która od połowy lat 90. przewodzi w gatunku street punku. Zespół współtworzył ścieżkę dźwiękową do filmowej wersji kultowego komiksu „Wilq - Superbohater". W ubiegłym roku ukazał się ich ostatni album „XIII Ballady czasu upadku". Drugim zespołem będzie Offensywa, grająca mieszankę punku i ska. Przez sześć lat grupa koncertowała pod nazwą No future. W 2012 roku, już jako Offensywa, muzycy wydali ostatni album „Jest jak jest".

offensywa

Offensywa (fot. mat.prasowy)

 

Summer Fall Festival; 14 września; Plaża nad Wisłą; wstęp bezpłatny

 

Program

15:30 - 16:10 OFFENSYWA

16:25 - 17:15 ANALOGS

17:35 - 18:35 JELONEK

18:55 - 20:05 ENEJ

20:25 - 21:35 BEDNAREK

21:55 - 23:10 FARBEN LEHRE

23:30 - 00:40 CLOSTERKELLER

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7184Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję