Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wybierz miasto:

Znamy osiem kolejnych gwiazd Audioriver.

Zgłoś nadużycie
Właśnie poznaliśmy aż osiem kolejnych gwiazd, które pojawią się w ostatni weekend lipca na płockiej plaży, aby zagrać dla Was na największym polskim festiwalu z muzyką elektroniczną. Na czele stawki stoi formacja Little Dragon, która pojawi się aby zaprezentować materiał ze swojego nowego albumu. Oprócz nich na festiwalu pojawią się także John Digweed, DJ Koze i Skalpel oraz relatywnie nowe twarze na scenie, czyli Koven live, Daniel Avery, Lakker live i Maribou State.

Little Dragon to szwedzka grupa, która zasłynęła na rynku muzycznym dzięki takim utworom jak „Twice", „Constant Surprises" czy „Ritual Union". Grupa ma na swoim koncie już trzy znakomite albumy, a obecnie pracuje nad kolejnym, którego premiera została zaplanowana na 12 maja. Materiał z nowego krążka z całą pewnością zabrzmi na Audioriver, a już dziś zapowiada się bardzo obiecująco dzięki zaprezentowanemu niedawno singlowi „Klapp Klapp". Posłuchajcie sami:

Drugą ogłoszoną grupą, która pojawi się na głównej scenie Audioriver jest Skalpel- duma polskiego i elektroniki. Duet obecnie pracuje nad swoim trzecim w karierze albumem oraz planuje wyruszyć z koncertami w Polskę. Duetowi towarzyszyć na scenie będą Joanna Duda na klawiszach, Janek Młynarski na perkusji, a za wyjątkowe wizualizacje odpowiadał będzie VJ Spectribe. Przypomnijmy, że Skalpel jest laureatem Paszportu Polityki i wydaje dla słynnej brytyjskiej oficyny, Ninja Tune.

 

 

Od strony Dj-skiej zaprezentują się John Digweed i DJ Koze, którzy słyną także z produkowania muzyki. Pierwszy współodpowiada przecież za charakter i sławę progressive house'u na przełomie poprzedniej dekady, a drugi wydał przed rokiem świetny album „Amygdala", który w zestawieniach najlepszych płyt 2013 umieściły takie redakcje, jak „Rolling Stone", Resident Advisor i XLR8. „Bardzo się cieszymy, że John Digweed w końcu wystąpi na naszej plaży, bo to postać, która miała ogromny wpływ na gusta muzyczne niemal całej ekipy tworzącej Audioriver" - mówi Łukasz Napora, rzecznik prasowy festiwalu. „Co ważne, także dziś jego sety, produkcje i wszystko spod znaku wytwórni Bedrock jest najwyższej jakości i spodziewamy się wyjątkowego występu."

Kolejna czwórka artystów, to muzycy znani nieco węższemu gronu publiczności, bądź będący dopiero debiutantami w świecie muzyki.
Koven znany jest głównie dzięki singlowi „More Than You", którym podbili scenę muzyki bassowej, a kolejne utwory tylko potwierdziły wielki talent duetu tworzonego przez producenta i wokalistkę.


Daniel Avery także przedstawił się już szerszej publiczności, a zrobił to za sprawą utworu „Drone Logic" oraz albumu o tym samym tytule, który ukazał się przed rokiem i znalazł się w licznych podsumowaniach najlepszych płyt 2013. Poza tym, Daniel jest rezydentem jednego z najlepszych klubów świata, czyli londyńskiego Fabric.

W gronie najmniej znanych artystów, spośród dzisiaj ogłoszonych znaleźli się Maribou State i Lakker, których muzyka jest jednak najbardziej świeża.

Pierwsi łącząc house, garage i niezwykłe melodie. Drudzy poruszając się po zupełnie przeciwnej stronie: w mrokach nowoczesnego techno, charakterystycznego dla takich wytwórni, jak Stroboscopic Artefacts, Blueprint czy Killekill. Co ważne, 3 marca wydają bardzo dobrą EP-kę dla słynnej R&S Records."

Maribou State mogą już niebawem zawładnąć sceną dzięki takim numerom jak remiks „Praise You" Fatboy Slima albo autorskie produkcje „Tongue", „Hollow Grove" i „Truths".

 

Jeszcze przez dwa tygodnie bilety na Audioriver można nabywać w salonach Empik i na www.audioriver.pl w promocyjnej cenie 130 zł za dwie noce na plaży. Od 10 marca cena wejściówek wzrośnie do 160 zł.

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7184Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję