Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Shake It Up 4 – ABSOLUTNIE wyjątkowy konkurs.

Zgłoś nadużycie
Kolorowy drink z palemką? A może popularne mojito, nazywane ironicznie w Polsce modżajto? Jeśli ktokolwiek myśli, że barmaństwo w kraju nad Wisłą kończy się właśnie na tych dwóch pozycjach w karcie, to już teraz powinien zmienić swoje nastawienie. Blisko 60 uzdolnionych barmanów odwiedziło 1 lipca Warszawę i stanęło w szranki walcząc o nagrodę główną – wyjazd do elitarnej Akademii ABSOLUT PRO w Szwecji. Czym polscy miksolodzy zachwycili międzynarodowe jury konkursu SHAKE IT UP by ABSOLUT?

Polscy barmani podbijają stolice największych światowych metropolii, w Polsce pojawia się coraz więcej autorskich drink-barów, które przyciągają osobowością i kreatywnością osób stojących za barem. Na mapie Europy wśród najlepszych lokalizacji do wypicia drinków znajdują się również popularne miejsca z Warszawy. Warto wymienić choćby kultowy Skandal BistroBar, Lenivca, Bar Studio czy Cafe Kulturalna.

1 lipca w Warszawie odbył się wyjątkowy konkurs dla barmanów- Shake It Up, który poza dobrą zabawą i przyjacielską rywalizacją niesie ze sobą również wymiar edukacyjny, bowiem nagrodą główną jest wyjazd do źródła marki ABSOLUT, czyli Akademii PRO w Szwecji, który pozwala na dalszy rozwój zawodowy
i zdobycie ponadczasowych umiejętności.

,,Organizowany w Polsce już po raz czwarty konkurs SHAKE IT UP jest najlepszym dowodem na to, że marka nie ustaje w poszukiwaniu najlepszych barmanów, stawiając na edukację, kreatywność i dając możliwość dalszego rozwijania umiejętności" - podkreśla Dorota Durakiewicz, zarządzająca marką w Polsce.

 

Warszawa, obok Gdyni i Krakowa wybrana została jako to miasto, gdzie odbyło się prestiżowe spotkanie. Blisko 60 barmanów mogło wziąć udział w praktycznych warsztatach miksologii, czyli nauki przygotowania koktajli, a na koniec zaprezentować swoje umiejętności i zachwycić jury! Warsztaty w Stolicy poprowadzili najwyższej klasy specjaliści w swojej dziedzinie. To również oni zasiedli w jury.

Wśród zaproszonych gości znalazł się globalny ambasador marki ABSOLUT - Ben Reed, niekwestionowany lider miksologii na świecie - Zoltan Nagy, polski ambasador marki - Maciek Starosolski oraz zwycięzca II edycji SHAKE IT UP - Arek Stefaniak.

 

„Spotkanie z takimi osobowościami jak Zoltan Nagy, który jest właścicielem jednego z topowych barów koktajlowych w Europie - Boutiqe Bar, czy możliwość miksowania drinków z Benem Reed'em to niezwykłe doświadczenie. Również interaktywne warsztaty z przygotowania idealnego menu koktajlowego, prowadzone z kolei przez Maćka Starosolskiego zachwyciły i dostarczyły pożądanej dawki wiedzy!" - komentuje na żywo jeden z zaproszonych na spotkanie przez szwedzką markę barmanów.

 

1

Uczestnicy spotkania nie tylko czerpali z wiedzy najlepszych, ale także prezentowali swoje umiejętności i rywalizowali o nagrodę główną. Częścią spotkania, które już tradycyjnie wzbudziło największe emocje było zmierzenie się z „mystery box".

Barmani musieli przygotować autorskiego drinka na bazie losowych składników oraz ABSOLUTA. Na wykonanie zadania mieli tylko 5 minut! Wśród składników nie zabrakło warzyw, konfitur, czy przypraw. Barmani czarowali za pomocą shakerów, muddlerów i strainerów! Ostatecznie ocenie wymagającego jury poddane zostały nie tylko smak i aromat koktajlu, ale także wygląd i finalna prezentacja finalisty.

 

 

Zwyciężczynią warszawskiej rywalizacji okazała się Magdalena Ziarko, reprezentująca Dom Kultury Lublin. Zaprezentowany przez Magdalenę koktajl okazał się bezkonkurencyjny! Nie bez znaczenia było również zaangażowanie barmanki w pracę grupową, 100% postawa fair play oraz absolutnie bezbłędna wiedza o marce ABSOLUT. Najlepsze drinki na bazie ABSOLUTA, niesamowita atmosfera, przyjacielska rywalizacja i mnóstwo zabawy - tak w skrócie można opisać konkurs SHAKE IT UP 4 w Warszawie!

 

2Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3953
1103K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję