Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Pierwsze gwiazdy Open'era ogłoszone!

Zgłoś nadużycie
Open'erowe odliczanie rozpoczęte! Pierwszymi ogłoszonymi gwiazdami festiwalu są grupa Alt-J, Jonny Greenwood z towarzyszeniem London Contemporary Orchestra oraz St. Vincent.

Pytanie o artystów, którzy pojawią się na kolejnej edycji Open'era pojawia się tradycyjnie co roku, już wraz z zakończeniem imprezy. Dziś nadszedł czas aby oficjalnie ogłosić trzech pierwszych artystów, którzy w 2015 roku rozgrzeją Open'erową publiczność.

 

Alt-J

Grupa z Leeds, która dzięki swojemu albumowi "An Awesome Wave" zapewniła sobie silną pozycję w świecie muzyki, a kto wie czy nawet nie miejsce w historii muzyki, za sprawą ogromnej popularności jaką zdobył ten krążek. Sukces, jaki zdobyła grupa mógł sprawić, że osiądą oni na lurach, albo woda sodowa uderzy im do głowy. Na szczęście tak się nie stało i pomimo komplikacji jakie pojawiły się przed grupą w wyniku których, zamieniła się ona w trio, dalej śmiało i niezmiennie kroczą oni do przodu, nagrywając kolejne dobre kawałki, czego doskonałym dowodem jest wydany we wrześniu album "This Is All Yours" , który zyskał nie tylko znakomite recenzje ale także nominację do Grammy, jako najlepszy album z muzyką alternatywną.

 

Jonny Greenwood & London Contemporary Orchestra

Na Open'erze Jonny Greenwood pojawi się zarówno w roli kompozytora jak i wykonawcy. Podczas swojego występu Greenwood z towarzyszeniem London Contemporary Orchestra zaprezentuje swoje największe kompozycje, powstałe na potrzeby takich filmów jak ,,Az poleje się krew" , ,,Mistrz" czy ,,Norwegian Wood". Nie zabraknie także kompozycji współczesnych klasyków takich jak: Philip Glass, Michael Gordon oraz Xenakis. Przedsmak tego co nas czeka na open'erze otrzymaliśmy kilka tygodni temu, kiedy Jonny Greenwood i muzycy londyńskiej orkiestry wzięli udział w sesji nagraniowej Bolier Room, po raz pierwszy w historii prezentując muzykę inną od elektroniki i alternatywy.

 

St. Vincent

Pierwsza artystka Open'era 2015 w trakcie swojej muzycznej kariery współpracowała już z takimi muzykami jak David Byrne, Bon Iver czy grupa Swans. Jeździła we wspólne trasy z Arcade Fire, The National i The Black Keys. Jej najnowszy krążek ,,St. Vincent" znalazł się na pierwszym miejscu najważniejszych albumów 2014 roku według tygodnika NME.

Po swoich przygodach muzycznych z grupą The Polyphonic Spree, gdzie rozpoczynała karierę oraz działalności w składzie koncertowym Sufjana Stevensa, w 2006 roku rozpoczęła karierę solową, której przypięczetowaniem był debiutancki album ,,Marry Me", w którym wyraźnie odbijały się wpływy zespołów w których poprzednio grała. Kolejne lata jej kariery muzycznej przyniosły jej rosnącą popularność oraz kolejne krążki: ,,Actor", "Strange Mercy" oraz wydany w 2014 roku album ,,St. Vincent", który doskonale oddaje jej muzyczne umiejętności i praktycznie znajduje się w każdym muzycznym podsumowaniu muzycznym mijającego roku. Nic dziwnego, że album przyniósł jej nominację do przyszłorocznego Grammy jak najlepsza płyta z muzyką alternatywną. Zatem być może już w lipcu na Open'erze wystąpi dla nas autorka najlepszego krążka z alternatywą na świecie...

 

Open'er Festival 2015 odbędzie się w dniach 1-4 lipca na terenie lotniska Gdynia- Kosakowo.
Bilety Early Birds są dostępne w sprzedaży jeszcze tylko do 15 stycznia na www.altersklep.pl oraz w punktach sprzedaży Ticketpro i eBilet.

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję