Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Line Up Open'era rośnie w siłę! Znamy kolejnych artystów festiwalu.

Zgłoś nadużycie
Kolejnymi artystami, którzy zagrają na imprezie są: Modest Mouse, Of Monsters and Men, Refused i Django Django.

 

Modest Mouse to ikona amerykańskiej alternatywy, która jeszcze nigdy do tej pory nie koncertowała w Polsce, chociaż były ku temu kilkukrotne przymiarki, które niemal stały się faktem dwa lata temu, kiedy zespół miał zagrać właśnie na Open'erze, jednak odwołał całą trasę koncertową po Europie, w tym także występ w Polsce. Tym razem jednak się udało i miejmy nadzieję, będzie szczęśliwie doprowadzone do końca czyli występu grupy na Dużej Scenie Open'era, gdzie zaprezentują swój najnowszy materiał.

Pierwszy longplay grupy zatytułowany ,,This Is a Long Drive for Someone with Nothing to Think About" został wydany w 1996 roku i zebrał znakomite recenzje a dzisiaj należy do kanonu niezależnego rocka dzięki takim utworom jak otwierający ją "Dramamine". Po wydaniu w 1997 „The Lonesome Crowded West" zespół zdobywał coraz większy rozgłos, co przypieczętował kontraktem z dużą wytwórnią, Epic Records. Pierwszym wydawnictwem w nowym miejscu zostało "The Moon & Antarctica" (2000).Po kilku zmianach w składzie, zespół powrócił w 2004 z "Good News for People Who Love Bad News" i sięgnął po światową sławę. Album przyniósł takie hity jak "Float On" i "Ocean Breathes Salty". Znalazł się na czołowych miejscach list przebojów i sprzedał w ponad milionie egzemplarzy. Dwa lata później, wspólnie z Johnny'm Marrem, gitarzystą legendarnych The Smiths, Modest Mouse nagrali album "We Were Dead Before the Ship Even Sank" (2007), który zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboardu. Do dziś to jeden z największych sukcesów w historii amerykańskiej alternatywy. Na nowy album Modest Mouse czekaliśmy osiem lat. 15 marca ukaże się „Strangers To Ourselves", szóste studyjne wydawnictwo amerykańskiego zespołu. Poznaliśmy trzy single, wiemy, że będzie to znakomity album!

 

 

Of Monsters and Men to kolejna kapela z serii islandzkich fenomenów które swoją naturalnością zadziwiają świat i osiągają sukces liczony w setkach tysięcy fanów na koncertach. Wszystko zaczęło się od lokalnego, dorocznego konkursu muzycznego, który w 2010 roku wygrał nikomu nieznany czteroosobowy folkowy zespół Of Monsters and Men. Po wygranej, do grupy dołączyły dwie osoby i w takim składzie rozpoczęli trasę po rodzimej wyspie oraz pracę nad nowymi utworami. Jeden z nich, „Little Talks", zaprezentowali jesienią 2010 roku międzynarodowej publiczności festiwalu Icelandic Airwaves oraz słuchaczom legendarnej rozgłośni KEXP. Światowa kariera tego nagrania to rajd po listach przebojów, kampaniach reklamowych, programach telewizyjnych i serialach. Dziś, na najpopularniejszym serwisie wideo „Little Talks" ma ponad 130 milionów wyświetleń. Wydany na przełomie 2011 i 2012 roku debiutancki album „My Head Is an Animal" to jednak nie tylko popularny singiel otoczony 10 innymi piosenkami, ale świetny, przebojowy zestaw utworów zaaranżowanych na różne instrumenty - od dęciaków przez akordeon po dzwonki. Folk w wykonaniu Of Monsters and Man ma tę samą energię, którą publiczność pokochała np. u Mumford & Sons oraz nieco magiczny klimat, dzięki bajkowym tekstom wykonywanym w języku angielskim. Od listopada ubiegłego roku Of Monsters and Men pracują nad nowym albumem. W Gdyni możemy się więc spodziewać wielu nowych piosenek.

 

Refused

Kolejnym headlinerem sceny Alter Stage jest szwedzka formacja Refused. I choć ich nazwa nie pojawia się w mediach szczególnie często, warto podkreślić, że jest to jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii hardcore punku, a koncert Refused w Polsce będzie dla wielu osób wielkim wydarzeniem.
Refused powstało w 1991 roku w największym mieście północnej Szwecji, Umei. W ciągu siedmiu lat działalności wydali trzy albumy i zagrali ponad 400 koncertów w Europie i Stanach Zjednoczonych. W 1998 roku ukazał się ich ostatni studyjny album Refused - jedna z najważniejszych płyt końca XX wieku - i to nie tylko w swoim gatunku, z czego zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę. „The Shape of Punk To Come" zgodnie z proroczym tytułem album wynosi hardcore punk na nowy poziom. Awangardowy jazz, elektronika, matematyczny rock, techno. To prawdopodobnie jedna z najlepszych płyt jakich nigdy nie słyszeliście. Niestety, jej tworzenie okazało się dla zespołu dewastującym doświadczeniem. Album nie doczekał się trasy promocyjnej, a pod koniec 1998 roku zespół się rozpadł. Refused powrócili w 2012 roku. Zagrali kilkadziesiąt koncertów, w tym festiwale Coachella i Primavera oraz zostali headlinerami wszystkich najważniejszych skandynawskich festiwali. Pod koniec roku znowu zawiesili działalność. Teraz wracają, podobno nie tylko z koncertami, ale także nowym albumem!

 

 

Django Django
W 2012 zaliczyli wymarzony debiut płytowy. Recenzenci zachwycali się ich muzyczną erudycją, mieszaniem gatunków i rozpostarciem wpływów od niemieckiego krautrocka do łagodnego indie rocka The Shins. Branża nominowała ich album do Mercury Music Prize, a oni sami wydawali się być jednym z najzwyczajniejszych zespołów na Wyspach, tak jakby cały ten szum dotyczył kogoś innego. Django Django wreszcie docierają do Polski. Zagrają na Open'erze i dzięki temu sami będziemy mogli przekonać się czy w legendach krążących na temat ich koncertów, jest rzeczywiście tak wiele prawdy. W Gdyni usłyszymy materiał z nowego albumu, który zwiastowany jest singlem „First Light".Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3953
1103K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję