Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Skład Audioriver znów poszerzony.

Zgłoś nadużycie
Największy polski festiwal z muzyką elektroniczną ogłosił kolejne gwiazdy, które wystąpią w Płocku w dniach 24-26 lipca.

 

Grupie przewodzi Bonobo, który zagra na nadwiślańskiej plaży w wersji didżejskiej, ale to nie jedyna znana marka na alternatywnej scenie. Do składu festiwalu dołączyli także Gramatik live, Adam Beyer, Joy Orbison, Black Coffee, Dieselboy, DJ Marky feat. Stamina MC, CW/A (Clockwork & Avatism) live, Breakage, ALSO (Second Storey & Appleblim) live oraz Zenker Brothers.

 

Twórczość Bonobo zna w Polsce chyba każdy, kto interesuje się choć trochę elektroniką. To gwiazda, która święci triumfy zarówno wśród odbiorców muzyki alternatywnej, jak i tej bardziej popowej publiczności, do której trafiają chwytliwe melodie i ciepłe brzmienie artysty. Bonobo ma na koncie już pięć płyt, a w listopadzie 2014 zakończył ogromną trasę koncertową promującą ostatni i najbardziej znany krążek, „The North Borders". Po blisko dwóch latach grania z zespołem, artysta ewidentnie zatęsknił za swoją drugą pasją, czyli didżejowaniem i właśnie na takie występy poświęcił cały obecny rok.

Osoby lubiące twórczość Bonobo powinna ucieszyć także obecność Gramatika, który na scenie wystąpi w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków. Słoweniec mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych w unikalny dla siebie sposób łączy hip-hop, funk, soul i dubstep, a wszystkie swoje płyty udostępnia za darmo w sieci. Artyście zarówno muzycznie, jak i pod względem popularności bardzo blisko do uwielbianego w naszym kraju Pretty Lights.

 

Trzeciego dnia Audioriver, ale na drugiej, drum & bassowej scenie wystąpi z kolei Breakage, który jeszcze w maju wyda swój kolejny album autorski. Podobne brzmienia, ale już na nadwiślańskiej plaży, prezentować będzie DJ Marky, czyli jeden z najsłynniejszych przedstawicieli gatunku. Popularnością nie ustępuje mu inna ogłoszona dziś gwiazda, Dieselboy, która prezentuje jednak dużo bardziej agresywną odmianę drum & bassu niż artyści wymienieni powyżej.

Jedną z największych postaci na scenie techno jest z kolei Adam Beyer, który jest już piątym artystą z pierwszej dwudziestki najlepszych DJ-ów świata wg Resident Advisor, którzy znaleźli się w line-upie tegorocznego Audioriver. Ale właściciel wytwórni Drumcode to nie jedyna dziś gratka dla miłośników techno, bo w Płocku zobaczymy także świeży projekt łączący artystów o pseudonimach Clockwork i Avatism, czyli CW/A live oraz duet Zenker Brothers tworzony przez braci Dario i Marco Zenkerów, którzy wydali w tym roku świetny album „Immersion".

 

 

źródło:inf.prasowaKlubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3953
1103K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję