Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wybierz miasto:

Legendarny Instytut Energetyki powraca!

Zgłoś nadużycie
Legendarne miejsce dla polskiej sceny techno - Instytut Energetyki ponownie otworzy swoje podwoje.

 

 

Już 9 października odbędzie się pierwsza z nowego cyklu imprez w warszawskim Instytucie Energetyki.

Za dekami pojawią się gwiazdy zarówno zagranicznej, jak i polskiej muzyki elektronicznej: : KAISERDISCO, CARI LEKEBUSCH, JOEL MULL, JACEK SIENKIEWICZ, JUREK PRZEZDZIECKI, ŁUKASZ NAPORA i GERHARD DERKSEN.Miejsce, jako obiekt, w którym odbywają się imprezy jest unikatem na skalę światową. To cały czas działające centrum badawczo rozwojowe, posiada generatory mocy zdolne wytwarzać pioruny. Kubatura budynku wysokiego na 12 pięter oferuje gościom ponad 2000 m2 powierzchni tanecznej. Ta wyjątkowa przestrzeń nie była udostępniona dla fanów techno od dekady. Tej jesieni będziecie mogli na nowo odkryć, jak wyjątkowym miejscem jest laboratorium wysokich napięć, którego wnętrze ponownie zadrży od bitów o wysokiej częstotliwości.

 

KAISERDISCO to powstały w 2008 roku, duet z Hamburga. Frederic Berger i Patrick Buck mają na koncie remiksy utworów takich gwiazd, jak Robyn, Nicole Moudaber, Extrawelt i Sébastien Léger czy Steve Lawler, Booka Shade i Marc Romboy na płycie Retouched. Po produkcjach dla labeli Drumcode, Suara, Snatch i Get Physical duet otworzył własną wytwórnię KD Music, co było nieuniknionym krokiem w ich karierze. Przy tworzeniu muzyki przyświeca im zasada „produkujemy i jeżeli jesteśmy zadowoleni z efektów to wydajemy utwór", co może wydawać się dość swobodnym podejściem do pracy, jednak w rzeczywistości skutkuje dużymi możliwościami kontroli jakości wypuszczanych kawałków. Bazując na własnej intuicji Frederic i Patrick dają szansę młodym talentom na zaistnienie w świecie muzyki elektronicznej, zapraszając do współpracy takich artystów, jak Eddie Amador czy Danny Serrano. Po wydaniu 50 utworów przez KD Music, Kaiserdisco zamierza zawojować parkiety nowym projektem KD Raw, rozpoczynając od płyty `Three Lions`/`Fifth Element`.
https://www.facebook.com/kaiserdiscoMusic
http://www.kaiserdisco.net
http://soundcloud.com/kaiserdisco

 

kaiserdisco

 

CARI LEKEBUSCH mieszkający w Sztokholmie, inżynier dźwięku, który tworzy muzykę techno w podobnym klimacie, jak inni szwedzcy artyści: Adam Beyer, Joel Mull, Alexi Delano i Jesper Dahlbäck. Wydawał już pod wieloma pseudonimami, m.in. Fred, Mr Barth, Braincell, Shape Changer, Vector oraz The Mantis. W swojej pracy czerpie inspiracje z szerokiego spektrum twórczości, wielu muzycznych autorytetów, jak James Brown, Herbie Hancock, Africa Bambaata czy Kraftwerk. Był zapraszany do regularnych występów w wielu uznanych klubach techno czy ogromnych wydarzeniach na całym świecie, jak Awakenings, Fuse, Tresor, Fabric, Berghain, Omen, E-Werk, Avalon, U60311, The End, Cocoon at Amnesia, Fabrik, Rex Club, Liquid Room, F135, Sona, Twilo, Rohstofflager i festiwalach: I Love Techno, Time Warp, Awakenings, May Day and Nature One. Produkcje Cari`ego pojawiały się na wielu labelach odzwierciedlając tym samym, szeroki wachlarz gatunków w obrębie, których się porusza. Tworzył dla szwedzkich wytwórni: Drumcode, Code Red, Truesoul, Jericho i Corb czy innych znanych na całym świecie, jak Novamute, Soma, Primevil, Masters of Disaster, Fine Audio Recording, Harthouse czy Turbo, etc.
https://www.facebook.com/CariLekebuschOfficial
http://www.carilekebusch.com/
https://soundcloud.com/carilekebusch

 

cari

 

JOEL MULL to artysta o rzadko spotykanych umiejętnościach pośród producentów muzyki elektronicznej. Od najmłodszych lat uczył się gry na fortepianie, dzięki czemu jego rozumienie muzyki techno wykracza poza standardową dynamikę parkietu często powiązaną z tym gatunkiem. Mówiąc o karierze produkcyjnej Joela można wymienić większość światowych labeli, z którymi miał okazję współpracować, jak Hearthouse, Superstition, Turbo, Music Man, Cocoon, Drumcode, EC Records, Audiomatique, Liebe*Detail, Jericho i Saved Records. Dyskografia Joel`a, jest mocno powiązana z innymi kluczowymi twórcami dla szwedzkiej sceny techno, jak Adam Beyer, Jesper Dahlback i Cari Lekebusch.
https://www.facebook.com/joelmull
http://www.joelmull.com
https://soundcloud.com/joelmull

joel


JACEK SIENKIEWICZ urodził się w 1976 roku w Warszawie. Po zainteresowaniu hip-hopem na początku lat 90. przyszła kolej na jeszcze nieznane w Polsce, techno. Jego fascynacja brzmieniami z Detroit i minimalem okazała się tak silna, że wkrótce postanowił sam zacząć tworzyć muzykę. Efektem prac nad własnymi produkcjami była płyta "Recognition" wydana w 1996 roku. Krążek został dostrzeżony przez wąskie wówczas grono fanatyków gatunku i przyniósł Jackowi uznanie w kraju oraz za granicą. Recognition to także nazwa niezależnej wytwórni płytowej, którą założył, by popularyzować utwory własne i zaprzyjaźnionych wykonawców. Produkcje z debiutanckiej płyty oraz EP-ek zwróciły uwagę zagranicznych DJ-ów, w tym niemieckiej legendy techno - Svena Vatha, dla którego Jacek zremiksował jeden z utworów. Zaowocowało to kontraktem z należącą do Vatha wytwórnią Cocoon, której agencja koncertowa zajmuje się również bookingiem występów Sienkiewicza. W 2001 roku Cocoon Records wydała album "Techne", a w 2006 roku trzeci longplay "Displaced". Poprzez te albumy oraz występy na żywo (live-acts) stał się artystą znanym na świecie i zyskującym coraz szersze grono fanów. Swoje utwory na EP-kach wydał także w kilku innych niezależnych wytwórniach, jak Klang Elektronik, WMF czy Trapez. Po latach nagrywania dla uznanych labeli oraz dekadzie występów na żywo, Jacek postanowił skoncentrować się na swojej producenckiej działalności, dlatego od 2012 roku jego obecność na imprezach jest zarezerwowana tylko dla wyjątkowych wydarzeń.
http://jaceksienkiewicz.com/
https://www.facebook.com/jacek.sienkiewicz
https://soundcloud.com/jaceksienkiewicz

 

JUREK PRZEZDZIECKI pochodzi z Polski, urodził się w warszawie w 1973 roku. Jako 10 latek zaczął grać na fortepianie. Będąc studentem Akademii Sztuk Pięknych, Jurek zetknął się z muzyką elektroniczną - przede wszystkim gatunkami new beat i industrial. Grupy Front 242, Psychic TV, Throbbing Gristle, SPK czy Coil na zawsze zmieniły jego stosunek do muzyki - już nie chciał jej odtwarzać tylko podukować sam. Od tego czasu jego pasja owocowała wieloma bardzo różnymi stylistycznie utworami. Od jazzowo-noisowych brzmień, poprzez psy-trance do techno. Grał w Japonii, Australii, USA, Afryce Południowej, Brazylii, Portugalii, Norwegii i Niemczech. Jako producent muzyki elektronicznej Jurek ma na swoim koncie 2 albumy, wiele singli i pojedynczych utworów na składankach dla takich wytworni jak: Digital Structures, Horns And Hoofs, Headstick Recordings, Spiral Trax International, Freeze (Magazine), Neurobiotic Records, Natraj Temple, MIDIJUM Records, Plastik Park Records, Zenon Records,Aeon Records, Hadshot Haheiza, PagodaRecords, Digital Psionics,Crotus Records,Fabularecords,Mechanical Dragon Records,Cold Groove Records i innych. Dziś nagrywa dla Cocoon, Affin, Recognition, Boshke Beats oraz Whirlpoolsex Music. Jego solowy album został wydany przez Definition Records w kwietniu 2011.

http://www.cc-bookings.com/artists/jurek-przezdziecki
https://www.facebook.com/Jurek.Przezdziecki
https://soundcloud.com/jprzezdziecki


ŁUKASZ NAPORA dj, producent i dziennikarz muzyczny związany niegdyś z Sound Revolt, Laif, Viva oraz 4fun.tv. W swoich setach porusza się głównie w obrębie techno, tech house czy minimal. Obecnie jeden z najbardziej docenianych artystów na polskiej scenie muzyki elektronicznej, gościł w wielu uznanych klubach, jak Forma Club (Wrocław), Watergate (Berlin), Luzztro (Warszawa), Stara Rzeźnia (Poznań), Temat Rzeka (Warszawa). Jest odpowiedzialny za marketing i PR festiwalu Audioriver oraz współtworzy program tego wydarzenia. Prowadzi cotygodniową, dwugodzinną audycję w Czwórce (Polskie Radio) oraz Rockfiler i NU Shouts Chart w Rebel:tv. Lista gwiazd, z którymi przeprowadzał wywiady, zawiera zarówno takie nazwiska, jak Richie Hawtin, Hernan Cattaneo, Timo Maas, Paul Kalkbrenner, Luciano, Dubfire, James Holden, Moderat, DJ Hell, jak i Tiesto, Fedde Le Grand, Sebastian Ingrosso, Kosheen czy Groove Armada. A do tego dochodzą jeszcze Sepultura, Alice In Chains, Deftones, Rammstein, Editors, Alan Wilder, Yeasayer i White Lies. Ta rozpiętość stylowa świetnie oddaje muzyczną wszechstronność Łukasza, który w każdej swojej działalności stara się przełamywać podziały między gatunkami. Słychać to zarówno w bardzo zróżnicowanej, debiutanckiej EP-ce „Interpol" z 2011 roku, jak i singlu z 2012 roku, który ukazał się nakładem południowo-amerykańskiej wytwórni Progrezo. Utwór „Lone Song" nie tylko łączy elektronikę z wpływami rocka, ale - przede wszystkim - pokazuje, że Łukasz również pisze teksty i śpiewa. Wydawnictwo to zostało świetnie odebrane i znalazło się wśród polecanych pozycji sklepu Beatport w kategorii Electronica.
https://www.facebook.com/lucasnapora
https://soundcloud.com/lukasz-napora

napora


GERHARD DERKSEN
http://korfmaker.com
https://www.facebook.com/korfmaker.nl
http://soundcloud.com/korfmaker_nl

gerhardBilety:
Zakup biletów będzie możliwy maksymalnie od najbliższej środy tzn. 26.08, natomiast dołożymy wszelkich starań, aby pojawiły się wcześniej.
Wejściówki dostępne będą w trzech pulach. Nie obowiązują ograniczenia czasowe - ceny pozostają aktualne do wyczerpania danej puli.
I - 70 zł
II - 90 zł
III - 120 zł
Do zakupu zapraszamy poprzez:
www.technoinstytut.pl
www.ebilet.plKlubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7184Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję