Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wyjątkowy koncert Placebo w Multikinie

Zgłoś nadużycie
Kiedy zespół Placebo otrzymał zaproszenie do występu w ramach „MTV Unplugged” dla Briana Molko było jasne, że nie chce po prostu odegrać akustycznych wersji swoich największych przebojów. Wizję Placebo i ich niespożyty apetyt na przygodę fani zespołu będą mogli zobaczyć przedpremierowo na Wielkim Ekranie 25 listopada w wybranych kinach sieci Multikino.

 

Wokalista Brian Molko wspomina - „wiedzieliśmy natychmiast, że nie wystarczy nam samo zagranie naszych piosenek przy pianinie". A basista Stefan Olsldal dodaje - „kiedy tyko dowiedzieliśmy się, że zagramy ten koncert postawiliśmy sobie za cel mieć swój własny, znaczący wkład w historię MTV Unplugged".

Efektem jest wyjątkowy występ w sercu Londynu - miasta, w którym Placebo zagrali swój pierwszy w historii koncert. Wydarzenie zostało zrealizowane w The London Studios, ze spektakularną oprawą wizualną. Na scenie oprócz typowego akustycznego instrumentarium pojawia się cały szereg niecodzienne instrumentów - jak np. zaskakująca kolorowa tuba niezwykle wzbogacająca brzmienie zespołu. „Największym wyzwaniem było przearanżowanie utworów w nowy, atrakcyjny sposób. Sami też chcieliśmy dać się zaskoczyć" - mówi Molko.

Artystyczna wizja Placebo i ich niespożyty apetyty na przygodę jest wprost zdumiewający. Z jednej strony zespół kipi prawdziwie rockową energią, z drugiej odkrywa swoją bardziej subtelną stronę - jak np. w utworze „For What It`s Worth" z delikatnym solo smyków, albo gdzie indziej wykorzystując arabskie i hinduskie instrumenty, które nadają znanym utworom zupełnie innego wymiaru. „Przygotowania trwały miesiącami" - wspomina Molko - „ciągle zmienialiśmy i przerabialiśmy utwory. Było to dla nas kompletnie nowe doświadczenie, daleko wykraczające poza naszą strefę komfortu".

Na scenie zespołowi towarzyszył nowy perkusista - Matt Lunn oraz kilkunastu zaproszonych muzyków. Na „MTV Unplugged" Placebo zdecydowanie nie poszli na łatwiznę. Wręcz przeciwnie - na warsztat wzięli nawet utwory, które nigdy wcześniej nie były wykonywane na żywo - jak np. „Bosco". „MTV Unplugged stało się dla nas okazją do zgłębienia naszej muzyki od akustycznej i bardziej eksperymentalnej strony" - podsumowuje Molko.

Tracklist
Jackie
For What It`s Worth
36 Degrees
Because I Want You
Every You Every Me (FEAT. Majke Voss Romme Aka Broken Twin)
Song To Say Goodbye
Meds
Protect Me From What I Want (FEAT. Joan As Police Woman)
Loud Like Love
Too Many Friends
Post Blue
Slave To The Wage
Without You I`m Nothing
Hold On To Me
Bosco
Where Is My Mind?
The Bitter End

„Placebo MTV Unplugged" będzie można zobaczyć przedpremierowo 25 listopada o godz. 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Warszawa - Złote Tarasy, Wrocław Pasaż , Rybnik , Koszalin, Poznań 51, Zabrze, Gdańsk, Kraków, Bydgoszcz, Szczecin , Gdynia, Silver Screen Łódź, Rzeszów, Lublin, Katowice, Olsztyn.

Ceny biletów:
Warszawa: 29 zł
Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław: 26 zł
Pozostałe: 22 zł

 

Bilety na „Placebo MTV Unplugged" można nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3953
1103K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję