Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wybierz miasto:

Nowi artyści Open`era.

Zgłoś nadużycie
Do ekipy festiwalu dołączyli właśnie PJ Harvey i Chvrches.

 

Open`er Festival powered by Orange ogłosił kolejne gwiazdy, które pojawią się na imprezie. Tym razem do ekipy dołączyła niekwestionowana królowa alternatywnego rocka czyli PJ Harvey oraz elektroniczne trio Chebrches.

PJ Charvey w swoim dorobku muzycznym może pochwalić się wieloma osiągnięciami m.in. Dwukrotne zdobycie Mercury Music Prize oraz wieloma płytami, które chociaż każda z nichtworzy osobną historię to jednak całościowo, doskonale łączy się z poprzednimi. Początki jej przygody z muzyką sięgają 1992 roku, kiedy to pod nazwą PJ Harvey kryło się trio pod przewodnictwem tej wokalistki. Zmiany dla tejże artystki przyniósł rok 1995 rok, kiedy wydała ona solowy album ,,To Bring You My Love" , który jest do dzisiaj jej najlepiej sprzedającą się płytą.

Na początku XXI wieku PJ Harvey, dotychczas wydająca swoje płyty dość regularnie, robi sobie kilkuletnią przerwę. Jej szósta płyta „Uh Huh Her" ukazała się dopiero w 2004 roku i była solowa w pełnym znaczeniu tego słowa, także jeśli chodzi o produkcję, a nawet fotografie. Jedynie partie perkusji nagrywał Rob Ellis. Album nie powtórzył sukcesu komercyjnego poprzednika, ale znowu zgarnął nominacje i istotne tytuły.
Największe zaskoczenie przyszło w 2007 roku, kiedy na rynku ukazała się intymna i mroczna płyta „White Chalk", bazująca przede wszystkim na pianinie, choć w czasie sesji Harvey grała też m.in. na cytrze i harfie, nawiązując tym samym do muzyki dawnej, brytyjskiego folku sprzed wieków i kameralistyki.

W październiku artystka zaprezentowała w Londynie 10 nowych kompozycji, która znajdą się na jej nowym, dziewiątym albumie. Większość z utworów powstawała między połową stycznia a połową lutego tego roku, kiedy PJ Harvey wraz z zespołem stała się częścią artystycznego projektu Recording in Progress realizowanego w jednej z londyńskich galerii.  Data wydania najnowszego krążka PJ Harvey nie jest do tej pory znana.

Drugą ogłoszoną gwiazdą Open`era jest trio Chvrches, którego historia sięga zaledwie 5 lat ale już w niewiarygodnie szybkim tempie dotarło ono do czołówki najważniejszych współczesnych grup synthpopowych. Pierwszy oficjalny singiel zespołu, „The Mother We Share", zwrócił uwagę dziennikarzy i potencjalnych wydawców, zainteresowanych pełnowymiarowym debiutem Chvrches.  Kolejnym krokiem była publikacja „Recover EP", która udowodniła, że Chvrches są nieszablonowym zespołem, z ogromnym potencjałem. Ten został wykorzystany na debiutanckim albumie „The Bones of What You Believe" z września 2013. Płyta zebrała doskonałe recenzje, mówiono o odświeżeniu formuły synthpopu, chwalono delikatny głos Lauren i zwrócono uwagę na pomysłowe aranże. Po wydaniu „The Bones of What You Believe" Chvrches ruszyli w gigantyczną światową trasę koncertową, m.in. u boku Depeche Mode. Znaleźli jednak dość czasu by nagrać drugi album i zrobili to w zaledwie cztery miesiące.  „Every Open Eye" wydali w drugą rocznicę ukazania się debiutu i „dwójka" jest niejako kontynuacją jego brzmienia. To nadal przebojowe, syntetyczne ale jednocześnie bardzo czułe granie.   

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7184Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję