Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Tede oraz Sokół i Marysia Starosta na Mazury Hip-Hop Festiwal

Zgłoś nadużycie
Poznaliśmy pierwszych headlinerów tegorocznego Mazury Hip-Hop Mazury Festiwal, którymi zostali Tede oraz Sokół i Marysia Starosta.

 

Tede, czyli Jacek Graniecki, to prawdopodobnie najlepiej rozpoznawalny polski raper, a przy okazji jeden z bardziej kontrowersyjnych przedstawicieli gatunku. Sławę zawdzięcza nie tylko projektom muzycznym, ale równie zręcznej działalności biznesowej i medialnej. Jego twórczość przerzuciła dziewiczy most między rapem undergroundowym a komercyjnym, wzorowanym na dokonaniach starszych kolegów zza oceanu. Na koncie ma 12 studyjnych albumów i wiele branżowych nagród, wśród których warto wymienić na pewno Ślizgery i Belvedere Achievement Award. Był też wielokrotnie nominowany do Fryderyków, a w 2010 roku otrzymał „Superjedynkę" na Festiwalu w Opolu w kategorii Hip-Hop. Koncerty Tedego cieszą się niegasnącą popularnością, czego przykładem jest trasa promująca ostatni solowy longplay - „Vanillahajs".

Wojtek Sokół i Marysia Starosta to duet - zjawisko, które zdążyło już przedefiniować polski hip-hop i wprowadzić do niego nową jakość. Obie ich wspólne płyty - „Czysta brudna prawda" i „Czarna Biała Magia" - pokryły się platyną; ich żywe, energetyczne koncerty gromadzą tłumy ludzi w bardzo szerokim przekroju wiekowym. Pozornie, i w teorii te dwa muzyczne światy - szorstkiego, brutalnego rapu i eterycznego, kobiecego popu do siebie nie przystają. W praktyce zdążyły już stworzyć nową jakość w polskiej muzyce - wysmakowany, wielogatunkowy hip-hop dla dorosłych, który nie boi się czerpać z elektroniki, rocka i dźwiękowych eksperymentów, nigdy przy tym nie tracąc swojego rapowego charakteru.

Wkrótce kolejne odsłony line-upu. Oprócz występów topowych polskich artystów rapowych odbędzie się m.in. jubileuszowa bitwa freestyle`owa o Twierdzę Boyen. Tradycyjnie rozdamy też autorskie festiwalowe nagrody, czyli „Złote Felgi". Niebawem ujawnimy pierwsze nominacje w kategoriach: „Całokształt Twórczości", „Płyta Roku" oraz „Debiut Roku".

Bilety: http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl/produkt/karnet/

 

 

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3953
1103K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję