Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wybierz miasto:

Kolejni artyści Red Bull Music Academy Weekender Warsaw

Zgłoś nadużycie
Przedstawiamy kolejnych artystów trzeciej edycji Red Bull Music Academy Weekender Warsaw. Jessy Lanza, Samiyam, duet Pev + Kowton, Jacek Sienkiewicz oraz Good Paul dołączają do grona muzyków, którzy pomiędzy 19 a 22 maja zagrają w Pałacu Kultury i Nauki.

 


Do line- upu składającego się z najciekawszych osobowości i muzycznych odkryć dołączają artyści światowej i lokalnej sceny elektronicznej. Jessy Lanza to producentka i wokalistka z Ontario łącząca zimne, elektroniczne brzmienie ze zmysłowym wokalem. Jej współpraca produkcyjna z Jeremy Greenspan`em z Junior Boys przyniosła świetnie odebrany przez krytykę debiutancki album i singiel „Pull My Hair Back", który podbił serca recenzentów z całego świata. Współpracowała z takimi artystami jak DJ Spinn czy Morgan Geist oraz ma na koncie trasę koncertową z Cut Copy. Związana jest z kształtującą brzmienia przyszłości wytwórnią Hyperdub. Na początku stycznia wypuściła singiel ,,Oh No: It Means I Love You" zapowiadający jej kolejny album, który ukaże się w maju. Na Red Bull Music Academy Weekender zaprezentuje na scenie świeży materiał!

Kolejna propozycja to występ Samiyam`a - jednego z pierwszych i najciekawszych artystów, jakiego wydała żywiołowa scena beatowa Los Angeles. Związany jest z kultowym Stones Throw Records, wspomnianym Hyperdub`em, czy prowadzony przez Flying Lotusa - Brainfeeder`em. Samiyam wynosi producencką sztukę na nowy poziom, jednocześnie trzymając się stylistyki wypracowanej w kalifornijskiej szkole. Na Red Bull Music Academy Weekender przyjedzie zaraz po premierze najnowszego albumu, który w kwietniu ukaże się nakładem Stones Throw.

Pev + Kowton, duet sceniczny dwóch działających solowo DJ`ów i producentów z Bristolu zapewni na Red Bull Music Academy Weekender Warsaw solidną porcję brytyjskiej muzyki basowej. Pev, mający na koncie karierę promotorską, ze sceny dubstepowej wyewoluował w stronę UK Techno. Teraz jest jednym z artystów kształtujących jej brzmienie. Po latach współpracy z wytwórniami Hessle Audio i Honest Jones, producent skupił się na rozwoju własnego labelu - Livity Sound, który prowadzi wspólnie z Kowton`em i Asusu. Kolektyw Pev + Kowton zaprezentuje na festiwalu live łączący UK techno z house, muzyką basową.

Jacek Sienkiewicz to jeden z czołowych artystów i twórców polskiej sceny elektronicznej. Karierę zaczynał jako DJ grający na undergroundowych warszawskich imprezach elektronicznych. Teraz jest rozpoznawalnym na całym świecie producentem i wydawcą. Ma na koncie ponad 40 winylowych wydawnictw, a jego muzkę gra superliga światowej elektroniki - Richie Hawtin, Sven Väth czy Ricardo Villalobos. Znany z inspiracji brzmieniami Detroit techno i Chicago acid house artysta stworzył przez lata swój własny, niepowtarzalny sound, łączący mocny beat z dźwiękowymi krajobrazami. Od lat prowadzi cenioną wytwórnię Recognition.

Good Paul ma na koncie kilkanaście lat za deckami, które dały mu techniczne umiejętności i przemyślaną, unikalną selekcję. W swoich setach prezentuje przekrój gatunków od wgniatających basowych brzmień po house i garage. Jest też założycielem zespołu FORS, który tworzy muzykę z pogranicza house, jazz i techno. Należy do grona producentów związanych z nowo powstałą wytwórnią MOST - sub-labelem Prosto dedykowan muzyce elektronicznej. Taka selekcja artystów przekonuje, że na Red Bull Music Academy Weekender Warsaw nie zabraknie najświeższych brzmień i mocnej, tanecznej energii.

Red Bull Music Academy Weekender to podróżujący po świecie, serwujący najciekawszą selekcję muzycznych odkryć miejski festiwal. Między 19 a 22 maja w Warszawie, podczas trzeciej edycji zaprezentuje się ponad 30 artystów, z mocną reprezentacją Polski, w unikalnych kolaboracjach oraz premierowych odsłonach. Poza nowo ogłoszonymi nazwiskami, podczas 4 dni festiwalu w Pałacu Kultury i Nauki wystąpią: Swindle Live Band, Robot Koch, RP Boo, Sevdaliza, Ibeyi, Miss Red vs The Bug, DJ Paypal, Małpa Live Band. Festiwal otworzy koncert Lado Abc & U Know Me: Uncovered, a zamknie Wojtek Mazolewski Big Bang z gościnnym udziałem legendy jazzu - Zbigniewa Namysłowskiego. Bilety 2-dniowe oraz 1-dniowe na poszczególne dni festiwalowe oraz Koncert Otwarcia i Koncert Zamknięcia dostępne są w sprzedaży internetowej i stacjonarnych punktach sieci Eventim w niższych cenach do 14 marca. 15 marca rusza sprzedaż biletów z drugiej puli.

 

RED BULL MUSIC ACADEMY WEEKENDER WARSAW

19 maja 2016

Koncert Otwarcia - Lado ABC x U Know Me: Uncovered
(w składzie: Jerz Igor, Sonar, J=J, Daniel Drumz, Mr Krime, Pictorial Candi, Envee Ensemble, Der Father, RYSY, Baaba, Sotei, Lomi Lomi, Night Marks Electric Trio)
lokalizacja: Teatr Dramatyczny
 
20 - 21 maja 2016
JESSY LANZA / SAMIYAM / PEV + KOWTON / JACEK SIENKIEWICZ / GOOD PAUL
BRODKA, DJ Paypal, MISS RED vs. THE BUG, Ibeyi
Swindle Live Band, Robot Koch, Sevdaliza, RP BOO, Małpa Live Band
Lokalizacja: Pałac Kultury i Nauki
 
22 maja 2016
Koncert Zamknięcia - Wojtek Mazolewski Big Bang feat. Zbigniew Namysłowski
lokalizacja: Teatr Studio

BILETY (ceny obowiązujące do 14/03/2016)
Koncert Otwarcia (19.05) - 39 zł / Karnet 2-dniowy (20-21.05) - 89 zł / Karnet 1-dniowy (20.05) - 69 zł / Karnet 1-dniowy (21.05) - 69 zł / Koncert Zamknięcia (22.05) - 39 zł / Karnet 4-dniowy - bilety wyprzedane

Więcej informacji o festiwalu oraz biletach:
www.redbull.pl/weekender

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7184Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję