Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Spragnieni Lata ponownie w trasie

Zgłoś nadużycie
Rozłożymy The Beatles na czynniki pierwsze i złożymy na nowo, trochę bardziej awangardowo – tak nową edycję trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata zapowiada dyrektor artystyczny projektu Tymon Tymański.

 

Razem z marką Cydr Lubelski do współpracy zaprosił Natalię Przybysz, Natalię Grosiak i Krzysztofa Zalef Zalewskiego. Zmierzą się z legendą - piosenkami The Beatles z kultowego „ The White Album". Usłyszymy je w świeżych, współczesnych aranżacjach. To będą autorskie interpretacje hitów bandu wszech czasów.

W piątej edycji trasa po raz pierwszy ma formułę orkiestry. Wszystkim wokalistom towarzyszyć będzie ten sam skład muzyków: The Transistors. Za aranżacje utworów The Beatles odpowiada Tymon Tymański, który przyznaje, że pomysł narodził się, kiedy w wieku 13 lat po raz pierwszy usłyszał „The White Album". Zdaniem wielu krytyków to szczególne wydawnictwo, mniej znane od popularnych szlagierów zespołu, ale jednocześnie najwybitniejsze. Płyta powstała w momencie, gdy każdy z członków bandu odkrywał własną drogę muzyczną. Materiał jest niezwykle zróżnicowany. Wyznaczył trendy dla najważniejszych w kolejnych dziesięcioleciach gatunków muzycznych. Na dwóch krążkach słyszymy rock`n`roll, rhythm and blues, hard rock, folk, a nawet country.


- To dla nas ogromna inspiracja, która w naturalny sposób wpisuje się w awangardową konwencję Spragnionych Lata oraz wizerunek Cydru Lubelskiego - mówi Robert Walewski, Manager ds. Eventów AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego, odpowiedzialny za organizację trasy i oprawę audio-wizualną koncertów.
- Szykujemy coś nowego i jednocześnie starego. Klasyczny materiał z The White Album Beatlesów zagramy na przekór i inaczej. To będzie Biały Album Pokolorowany
- zapowiada Natalia Przybysz, kiedyś wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B „Sistars", dziś znana z solowych projektów, triumfatorka Fryderyków w 2015.

- Mamy świetny skład. Natalia Przybysz to cudowna rockowo-soulowa wokalistka, Krzysiek Zalewski - świetny wokalista i gitarzysta, kompozytor, Natalia Grosiak - wokalistka jazzowa z Wrocławia, o wspaniałym głosie, liderka zespołu Mikromusic. Wspierać nas będzie zespół muzyków ze składu Tymon & The Transistors czyli zappowski skład, para jazzowy, w którym występują dęte instrumenty, fortepian, dwie gitary. Beatlesów zinterpretujemy troszeczkę na jazzowo - zdradza Tymon Tymański, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, twórca pojęcia yass.

- Będziemy się zmagać z największą legendą. To więcej niż wyzwanie, ale wierzę że damy radę, zaproponujemy coś prosto z serca - podkreśla Krzysztof Zalef Zalewski, muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista.


- To są najmniej znane, ale też najbardziej odjechane piosenki Beatlesów. Będzie kolorowo: sporą dawkę energii zapewni zespół Tymona i pozostali wokaliści, a ja wprowadzę do projektu delikatniejszy odcień - uzupełnia Natalia Grosiak, liderka zespołu Mikromusic, grającego muzykę z pogranicza pop, jazz, trip hop oraz fusion.

Jedyną okazją do usłyszenia tego lata na żywo nowych aranżacji The Beatles będą otwarte, bezpłatne koncerty trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Odbędą się w 6 miastach Polski. Na wielki finał organizatorzy zapraszają 17 września do Lublina w ramach Lubelskiego Święta Młodego Cydru.

Spragnieni Lata - rozkład jazdy
25.06.2016 Kraków
16.07.2016 Warszawa
06.08.2016 Trójmiasto
26.08.2016 Wrocław
27.08.2016 Poznań
17.09.2016 Lublin

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję