Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

White Lies na dwóch koncertach w Polsce.

Zgłoś nadużycie
2 listopada w gdańskim Starym Maneżu i 3 listopada w warszawskiej Progresji wystąpi zespół White Lies.

 

Brytyjskie trio swoją działalność rozpoczęło w 2007 roku w Londynie. Czerpiąc inspirację z takich zespołów jak Talking Heads, Joy Division i Editors, mimo wszystko zdołali stworzyć swój styl, który przez znawców nazywany jest zimnofalowym post punkiem, połączonym z syntetycznym popem. To specyficzne brzmienie szybko wyniosło grupę na pierwsze miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.


Znaczące dla ich kariery były występy na największych festiwalach muzycznych na czele z festiwalem Oxegen, T in the Park, Reading czy Leeds Festivals. Zaczęli od rodzimego rynku, dając ponad 13 koncertów w Wielkiej Brytanii. Gdy emocje po występach na żywo opadły, panowie postanowili udać się do studia, by nagrać swój debiutancki krążek - "To Lose My Life..." (2009). Po trwających ponad dwa miesiące sesjach nagraniowych znów ruszyli w trasę, tym razem po Stanach Zjednoczonych. W między czasie utwór "From the Stars", stał się singlem tygodnia w sklepie iTunes, a płyta trafiła na 1. miejsce brytyjskiego Album Chart.

Po olbrzymim sukcesie pierwszego albumu, White Lies głównie koncertowało. Wygłodniali fani musieli poczekać 2 lata na ukazanie się drugiej płyty. "Ritual" (2011) został wydany nakładem wytwórni Fiction, za produkcję zaś odpowiadali Alan Moulder i Max Dingel. Kolejne dwa lata później do sklepów trafiła płyta "Big TV". Oficjalnym singlem tego albumu został "There Goes Our Love Again", który stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych numerów końca lata.

Zespół zapowiedział właśnie nowy album "Friends", który ukaże się 7 października. Pod tym adresem można znaleźć pierwszy promujący dzieło utwór "Take It Out On Me".

Bilety trafią do sprzedaży już w piątek, 1 lipca.

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję