Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Nowe gwiazdy Kraków Live Festival 2016!

Zgłoś nadużycie
HEY, Algiers, Julia Marcell, Terrific Sunday i Coals dołączają do składu Kraków Live Festival.

 

Znakomici wykonawcy dołączają do line-upu tegorocznego Kraków Live Festival! 19 i 20 sierpnia na terenie lotniska Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie wystąpi kultowy zespół rockowy - HEY, amerykańska grupa łącząca eksperymentalny rock z klimatem soulu i gospel - Algiers, niezwykle utalentowana wokalistka, skrzypaczka i laureatka Fryderyka - Julia Marcell, grający przebojowo, lecz ambitnie indie-rockowy zespół Terrific Sunday oraz autorzy delikatnych, eterycznych i hipnotyzujących melodii - duet Coals.

HEY

Jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 r. ich twórczość - znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej - szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Hey - „Fire" wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Przez ponad 20 lat działalności zespół oscyluje między grungem, rockiem alternatywnym aż po elektronikę.
Po swoim dziesiątym studyjnym albumie „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan" postanowili jeszcze raz zmierzyć się z akustycznymi aranżacjami swoich piosenek i wydali, zarejestrowany w Filharmonii Szczecińskiej, album „Hey w Filharmonii Szczecin". Nowy, studyjny album miał swoją premierę 22 kwietnia br. Jego tytuł to "BŁYSK", a promują go single "Prędko, prędzej" oraz "Historie" - obydwa utwory dotarły do 1 miejsca legendarnej LP3. Jeszcze przed ukazaniem się nowego krążka zespół pokusił się o niezwykły eksperyment, a mianowicie zagrał serię klubowych koncertów "przedBŁYSK", podczas których publiczność mogła zapoznać się z całym materiałem z nadchodzącej płyty.


ALGIERS

Algiers to amerykańska grupa z Atlanty, która łączy eksperymentalny rock z wpływami post-punku, muzyki gospel i południowej literatury gotyckiej. Ich brzmienie często określane jest jako „dystopijny soul" ze względu na mroczny i posępny nastrój, wokale inspirowane afrofolkiem i nieregularne muzyczne tekstury. Franklin James Fisher, Ryan Mahan, Lee Tesche i Matt Tong pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, lecz zespół założyli w Londynie w 2007 roku. Ich nazwa symbolizuje miejsce konfliktu naznaczone przemocą, rasizmem, oporem i religią - są to kwestie, które często poruszają w swojej twórczości. Ich debiutancki singiel „Blood" został wydany w styczniu 2012 roku. Dopiero 3 lata później grupa doczekała się premiery swojego pierwszego albumu studyjnego pt. „Algiers". Znalazł się on na wielu listach podsumowujących najlepsze wydawnictwa muzyczne 2015 roku.

JULIA MARCELL

W marcu artystka wydała nowy album, pierwszy całkowicie po polsku. Napisany z lekkością i dużą dozą humoru, „Proxy" opisuje naszą kolorową, dziwną, czasem niezrozumiałą rzeczywistość, choć nie bez pewnej dozy czułości. I, jak podkreśla sam artystka, jest to płyta pop. To już czwarty album wokalistki, która w 2012 roku została nagrodzona Paszportem Polityki w kategorii Muzyka Popularna. Julia jako jedna z niewielu polskich artystek udanie dzieli swoją karierę między Polskę a zachód, czego dowodem była popularność jej poprzednich albumów - „I Might Like You", „June" i „Sentiments" oraz liczne występy festiwalowe. Na Kraków Live Festival usłyszymy przede wszystkim materiał z „Proxy".

TERRIFIC SUNDAY

Pierwszy longplay zespołu zatytułowany „Strangers, Lovers" ukazał się w październiku 2015 r. i promowały go single „Bombs Away" i „Streets Of Love". Album wyprodukował Marcin Bors, który dopracował brzmienie formacji poruszającej się w obrębie szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Debiut TS okazał się jedną z najciekawszych rockowych płyt minionego roku, co doceniła także Akademia Fonograficzna, nominując ich album do Fryderyka.

COALS

Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla - Śląska. Krytycy definiują ich muzykę jako folk z elementami elektroniki. Po zaledwie pół roku istnienia zespół został zaproszony na takie festiwale jak OFF, Open`er, czy Soundrive. Kasia i Łukasz otwierali także pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP, w której to również utwór "Weightless" został wybrany "piosenką dnia" w sierpniu 2015 roku. Wśród inspiracji Kasia i Łukasz wymieniają m.in. Warpaint, Soap & Skin, czy Spooky Black. Obecnie zespół pracuje nad debiutancką płytą, którą planuje wydać pod koniec 2016 roku.


Dotychczas ogłoszeni:

Massive Attack + Young Fathers
Sia
The Chemical Brothers
Cage the Elephant
Damian Jr. Gong Marley
Hey
The Neighbourhood
Algiers
Coals
Julia Marcell
Terrific Sunday
+ koncert specjalny MUSE


Regular Tickets (od 7 kwietnia do 7 sierpnia lub do wyczerpania puli biletów)
karnet 2 dni 379 zł
karnet 2 dni z polem namiotowym 439 zł
bilet jednodniowy 219 zł
one extra day 21.08 - koncert Muse 239 zł

bilety dla dzieci: od 3 do 10 roku życia - 50% ceny: karnet 2 dni 189 zł , karnet 2 dni + pole namiotowe 219 zł, bilety jednodniowe 109 zł. Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3955
1103K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję