Wybierz miasto:

Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Lilly Hates Roses grają The Smiths

Zgłoś nadużycie
Polska, indiepopowa formacja Lilly Hates Roses rusza w nietuzinkową trasę, podczas której złoży hołd zespołowi The Smiths. - Atmosfera romantycznego nihilizmu tekstów Morrisseya oraz gitarowy noise jeszcze nigdy nie były sobie tak bliskie jak dziś - tłumaczy muzyk formacji.

 

Kasia Golomska i Kamil Durski postanowili zmierzyć się z nagranym równo 30 lat temu albumem-ikoną brytyjskiej alternatywy "The Queen Is Dead". Duet pragnie nie tylko podkreślić ogromny wpływ The Smiths na własną twórczość, ale i wrócić do swoich korzeni - brzmienia opartego na autentycznych emocjach, wypływających ze świetnych tekstów.

- Już tej jesieni wyruszamy w wyjątkową trasę koncertową, grając repertuar pochodzący z płyty "The Queen is Dead" zespołu The Smiths - mówi płowa duetu, Kamil Durski.- To swoisty tribute dla jednej z najpiękniejszych i najważniejszych płyt rockowych wszech czasów, który będzie pierwszym tego typu wydarzeniem muzycznym w Polsce. Podczas koncertów zaprezentujemy wszystkie dziesięć kompozycji z albumu w nowej odsłonie będącej wypadkową oldschoolowej estetyki kwartetu z Manchesteru oraz współczesnego shoegaz`owego brzmienia Lilly Hates Roses. Atmosfera romantycznego nihilizmu tekstów Morrisseya oraz gitarowy noise jeszcze nigdy nie były sobie tak bliskie jak dziś.

Wybór tego krążka spośród wszystkich płyt The Smiths, nie jest przypadkowy. W tym roku, płyta, na której znalazły się takie przeboje, jak "There Is a Light That Never Goes Out", "The Boy with the Thorn in His Side" czy "I Know It`s Over", obchodzi 30. rocznicę premiery. Album, który potwierdził status zespołu z Manchesteru jako jednej z najważniejszych formacji lat 80., pomimo upływu czasu inspiruje kolejne pokolenia artystów. O ogromnym wpływie tej płyty na swoją twórczość wspominali Thom Yorke, Liam Gallagher czy Pete Doherty. W 2013 roku, magazyn "NME" uznał "The Queen Is Dead" za Najlepszy album wszech czasów. W rankingu liczącym 100 pozycji, The Smiths wyprzedzili m.in. The Beatles czy The Rolling Stones.

Nadchodzącą trasę promuje przygotowana przez Lilly Hates Rose interpretacja "Some Girls Are Bigger Than Others". Nagrania można posłuchać poniżej.

Lilly Hates Roses zagrają "The Queen Is Dead" w następujących miastach:

15 października - Gdańsk, Żak
4 listopada - Poznań, Pod Minogą
9 listopada - Białystok, Zmiana Klimatu
10 listopada - Kraków, Alchemia
27 listopada - Łódź, Scenografia
8 grudnia - Wrocław, Stara Piwnica

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3953
1103K
7183Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję