Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wybierz miasto:

19-letni B-boy pokonał dwukrotnego mistrza świata

Zgłoś nadużycie
Lokalny bohater - Issei Hori - triumfował podczas światowgo finału Red Bull BC One w Japonii, w którym jego głównym rywalem był dwukrotny mistrz, 12 lat starszy Hong 10 z Korei. Polski reprezentant - Kleju – został pokonany przez zeszłorocznego mistrza – Victora.

 

3 grudnia w Japonii odbył się finał zawodów beakdance`owych Red Bull BC One. Zmierzyli się ze sobą najlepsi b-boye z całego świata, w tym trzech byłych mistrzów. Był wśród nich również Polak - Kleju, któremu nie udało się pokonać w pojedynku zeszłorocznego mistrza - Victora.

W tym roku, to gospodarze okazali się najsilniejsi. Utalentowany, 19-letni Bboy Issei pokonał znacznie starszego rywala, jakim był Kim Hong-Yeolem, występujący pod pseudonimem Hong 10. „12 lat? To ponad dekada breakingowego doświadczenia, którego mi brakuje!" - zauważa z uśmiechem b-boy Issei, schodząc ze sceny w Nagoi. „Ta różnica wieku ma ogromne znaczenie" - stwierdza, wciąż pocąc się po finałowym starciu jeden na jednego z Koreańczykiem. „To tylko spotęgowało moją motywację".

Hong 10, który sięgnął po mistrzostwo w 2006 i 2013 roku, nie krył zaskoczenia - „12 lat? Jestem w szoku. Starzeję się... B-boying nie jest łatwy. Możemy oczywiście polegać na doświadczeniu, ale główną rolę odgrywa nasze ciało. Muszę znaleźć sposób na polepszenie swojej formy".

„Jestem pod wrażeniem rozwoju BC One" - komentuje Richard Colón, lepiej znany w branży jako Crazy Legs, który w wieku 50 lat wciąż uznawany jest za pioniera breakingu z nowojorskiego Bronxu - „Lista startowa rzuca mnie na kolana. Każdy z uczestników sobotnich bitew posiada najważniejsze umiejętności współczesnego b-boya, od stylów takich jak power, blow up czy flavour po zdolności techniczne i podstawy. Zwycięzca zdecydowanie zasłużył na trofeum."

VOD ze światowego finału Red Bull BC One można oglądać w Red Bull TV na stronie: www.redbull.tv

 Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7184Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję