Reklama

http://www.AutoDoc.pl
www.CzesciAUTO24.pl

Wybierz miasto:

Premiera klipu do utworu „Tapety” Dawida Podsiadło

Zgłoś nadużycie
Dawid Podsiadło prezentuje nowy klip do utworu „Tapety” – singla z reedycji płyty “Annoyance And Disappointment”.

 

Utwór "Tapety" powstał jeszcze w trakcie prac nad płytą w 2015 roku, ale ostatecznie nie znalazł się na krążku. Dawid sięgnął po niego ponownie, przy okazji prac nad reedycją "Annoyance And Disappointment". Po wprowadzeniu zasadniczych zmian, w tym przebudowaniu kompozycji, trafił on na wznowioną wersję płyty jako jeden z premierowych utworów.

„To piosenka, która mówi o tym, co wewnątrz wielu małych światów - rodzin - się dzieje. Jakieś niewyjaśnione sytuacje, kłótnie, tajemnice, miłość i złość w podobnym stężeniu. Tapety są tutaj w pewnym sensie niemym obserwatorem tych wydarzeń. Ale wszystko ma swój szczęśliwy koniec. Każdy z nas znajduje w końcu sposób, by z pomocą kogoś, lub też samodzielnie, wstać i iść dalej" - wyjaśnia Dawid. - "Dla mnie to utwór przede wszystkim o sile kobiety. O sile matki. O jej niekończącej się cierpliwości i nieugiętej odwadze. A oprócz tego to kolejny utwór o miłości, oczywiście" - dodaje.

W nowym klipie Dawid postanowił odejść od linearnej fabuły, która charakteryzowała jego tegoroczne klipy. Do współpracy zaprosił Piotra Onopę i Martę Frączek. "Tekst piosenki zaprowadził nas do skojarzenia z wnętrzem, które zbudowane jest w całości z różnego rodzaju tkanin, faktur i wzorów." - wyjaśniają autorzy - "Tkaniny, ich wzory, sploty, są̨ tym, co towarzyszy nam na co dzień́, co wchłania atmosferę̨, w której żyjemy. Materiały, które nas otaczają̨ i które nosimy są̨ jak kanwa, jak płótno, na którym zawsze zostają̨ ślady naszego zżycia: plamy, naderwania, pęknięcia, rozprucia, zabrudzenia, które pozwalają̨ się̨ domyślić́, że nie wszystko jest idealne, nie zawsze jest wzorowo. Tkaniny pomagają̨ nam też stać́ się̨ niewidzialnymi, pomagają̨ nam udawać́ kogoś́, kim nie jesteśmy. Przebieramy się w inne życia, w normy, w sytuacje, w społeczny status."

Klip możecie zobaczyć poniżej.Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
346K
4M
3957
1112K
7184Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję