Wybierz miasto:

TV KLUBOWA

Radio

Wiosenne przebudzenie? Najlepiej z zespołem Rzepczyno

Gdy zza chmur wychodzą pierwsze promienie słońca, trzeba się rozbudzić. Najlepszą metodą na takie ożywienie jest posłuchać czegoś żywiołowego i z klasą. Zespół Rzepczyno daje życie, rytm, melodię, a co jeszcze może dać?

Redakcja:Czemu zawdzięczasz taki talent wokalny?
Karolina Żuk:Trochę dziwne pytanie, mogę powiedzieć, że Bogu, rodzicom a przede wszystkim własnej pracy i dobrym ludziom, których napotykam na swojej drodze. Z talentem człowiek się rodzi - mniejszym lub większym, a reszta to po prostu praca nad sobą.
Redakcja:Kto jest głównym pomysłodawcą tekstów waszych utworów i co one przedstawiają?
Karolina Żuk:Większość tekstów naszych piosenek, to teksty ludowe (korzystamy ze zbiorów Oskara Kolberga), ale są też wyjątki - na drugiej płycie pojawiły się słowa napisane przez Małgosię Maj („Trawy”, „Opalona” „Trzewia przewierci”) oraz Marcina Piotrowskiego („Tylko jeden dom”). Na najnowszej płycie chcemy, by znalazło się więcej tekstów napisanych specjalnie dla zespołu. Jesteśmy na etapie namierzania tekściarzy.
Redakcja:A muzyka?
Karolina Żuk:Za sporą część muzyki Rzepczyna, odpowiada perkusista (Bartosz Grudziński) – to on przynosi gotowe, zaaranżowane kawałki, ale są też tzw. "dzieła zbiorowe", czyli piosenki, które powstały na próbach niemalże od zera i gdzie każdy dorzucił swoje trzy grosze.
Redakcja:Jakie są twoje/wasze plany na przyszłość?
Karolina Żuk:Nasze plany na przyszłość związane są z dokończeniem materiału na kolejna płytę i promocją zespołu, właśnie szykujemy się do sezonu koncertowego.
Redakcja:Czy chcesz z zespołem być równie znana jak np. Brathanki?
Karolina Żuk:A pewnie, kto by nie chciał, by jego praca była doceniana. Im więcej będziemy mieć koncertów, im więcej ludzi będzie nas słuchało, tym większy będzie nasz sukces i satysfakcja. Tak, chce być znana jak Brathanki, może nawet bardziej.
Redakcja:Czy masz zamiar ograniczać się do tego rodzaju muzyki? Próbowałaś czegoś innego?
Karolina Żuk:Folk, to muzyka otwarta - bez granic. Bazujemy na ludowej nucie, ale oplatamy ją w sposób dowolny nie ograniczając się do jednego gatunku muzycznego. Jeśli ktoś sięgnie po drugą płytę Rzepczyna, usłyszy na niej elementy reggae, rock-a, punk, pop, a nawet psychodeliczny trans.
Redakcja:Próbowałaś czegoś innego?
Karolina Żuk:Niezależnie od zespołu sięgam po piosenki musicalowe, popowe, jazzowe - po prostu próbuje sprawdzać się w różnej muzyce.
Redakcja:Jako wokalistka masz ochotę zaśpiewać np. z kimś znanym w duecie czy nagrać swój singiel z własnymi piosenkami?
Karolina Żuk:Zaśpiewać z kimś ciekawym i zdolnym to nowe doświadczenie - przygoda, a jeszcze zaśpiewać z kimś znanym, to przecież szansa na mały krok w kierunku, abym to ja też kiedyś była znana. Co do własnego singla, na wszystko przyjdzie czas. Oczywiście myślę o tym i mam nadzieje, że prędzej czy później w końcu to nastąpi.
Redakcja:Co byś chciała na koniec powiedzieć naszym czytelnikom?
Karolina Żuk:Zapraszam na http://www.karolinazuk.fotka.pl i na nasze koncerty oczywiście

 

Skład zespołu

Karolina Żuk - śpiew
Waldemar Suchomski - śpiew, gitara
Jan Sokolnicki - akordeon, śpiew
Katarzyna Jakubiak - skrzypce
Przemysław Olszewski - gitara akustyczna
Paweł Tomaszewski - gitara
Krzysztof Kołowski - bas
Bartosz Grudziński - perkusja

Historia Zespołu

Rzepczyno powstało w 1996 roku, w Studium Rzemiosł Artystycznych w Rzepczynie - stąd nazwa zespołu. W grudniu 1996 roku zespół zagrał pierwszy koncert - dla przyjaciół. Później przyszedł czas konfrontacji z "prawdziwą" publicznością i jurorami konkursów i festiwali muzycznych. Pierwszym sukcesem RZEPCZYNA był II nagroda zdobyta w 1997 roku podczas festiwalu "Ananke" w Żurominie, III nagroda "Mikołajków Folkowych" w Lublinie (1997), wyróżnienie podczas festiwalu "Nowa Tradycja" organizowanego przez Pr.2 PR W 2000 roku zespół wyjeżdża do Hiszpanii, gdzie reprezentuje Polskę na Międzynarodowych Targach Turystyki w Barcelonie. Po powrocie zespół nagrywa swój pierwszy album w Studio Q w Pile. 5 grudnia 2000 Koch International Polska wydaje debiutancką płytę zespołu Rzepczyno. Od momentu wydania pierwszej płyty Rzepczyno koncertuje nieustannie w całej Polsce. Efektem czego powstaje materiał na drugi album, który nagrywa w TR Studios podczas kilku sesji nagraniowych w 2004r. Wśród ważniejszych wydarzeń w koncertowym życiu zespołu był sześciokrotny udział w "Woodstocku", udział w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - w 2001, 2002 i w 2009 roku zespół grał w Studiu 5 TVP w Warszawie i na scenie pod Pałacem Kultury. W 2002 roku Rzepczyno uczestniczyło w wielkim Koncercie Bożonarodzeniowym, u boku takich gwiazd jak mezzosopranistka Małgorzata Walewska, Darek Malejonek, Michael Black z Jamajki czy zespoły "Proletaryat" i "Voo Voo". Koncert ten odbył się we Wrocławiu, i prezentowany był w TVP 26 grudnia 2002 roku. Rok wcześniej Rzepczyno było gościem programu "M2" Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny. VIVA Polska prezentowała wideoklip do piosenki "Gajowy", promującej płytę "nie filozuj". Drugą płyta zespołu wydaje niezależna poznańska wytwórnia MY MUSIC w czerwcu 2005. Płyta Rzepczyno zostaje nominowana do prestiżowej nagrody FRYDERYKI 2005 w kategorii Etno / Folk. Następnym wielkim wyróżnieniem dla zespołu to nominacja teledysku Rzepczyna "Tylko jeden Dom" do nagrody Yacha, na Festiwalu Polskich Teledysków Yach Film w kategorii "animacja" oraz "inna energia" a także występ podczas transmitowanej przez TVP2 Gali wręczenia Yachów. W 2005 roku zespół dostaje zaproszenie na Miedzynarodowy Festiwal КРАЇНА МРIЙ do Kijowa na Ukrainie. W maju 2006 r. Rzepczyno wyjeżdża do Flensburga na Festiwal FolkBaltica 2006 gdzie daje dwa koncerty. Rok 2008 to kolejne koncerty i wyjazdy na Summer Festival do niemieckiego Genshagen, dzisiaj zespół nie spoczywa na laurach. Koncerty, promocje, przymiarki do nowej płyty.

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie

Myślę, że naprawdę warto zagłębić się po lekturze w wysłuchanie tego co ma do zaoferowania Rzepczyno. Muzyka prawdziwy żywioł, co rozbudzi nawet największego lenia. Pobudzi do pracy, będzie odmiana nudnego dnia, gdy w radiu leci po raz kolejny ten sam hit co godzinę temu. Optymizm to mało powiedziane, osobiście słucham paru piosenek na rozbudzenie czy przy domowych czynnościach, żeby poprawić sobie humor. Może i wam pomoże w znalezieniu nowej drogi, przytoczy jakiś pomysł czy myśl dnia. Polecam odwiedzenie strony internetowej zespołu, która cały czas jest rozbudowywana. http://www.rzepczyno.pl/

<źródło:www.rzepczyno.pl>

 

Autor: Ewenement

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Klubowa.pl

Użytkowników:
Zdjęć:
Klubów:
Imprez:
Treści:
344K
1.9M
3759
638K
5588Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję